Мінкульт

Ткаченко стверджує, що подав заяву про відставку ще до звернення Зеленського

21.07.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що подав заяву про відставку через «хвилю непорозуміння щодо важливості культури під час війни». Про це він повідомив у своєму телеграм-каналі.

За словами Ткаченка, він це зробив до звернення президента Зеленського. «Приніс сьогодні ввечері Прем’єру заяву про відставку, через хвилю непорозуміння щодо важливості культури під час війни. Лише потім здивувався заяві Президента щодо цього ж питання», — зазначив Ткаченко.

 

Він також наголосив, що приватні й бюджетні кошти під час війни на культуру «не менш важливі, ніж на дрони, тому що культура це щит нашої ідентичності і наших кордонів». «І це принципова моя позиція проти інших», — додав Ткаченко.

 

Напередодні президент України Володимир Зеленський попросив прем’єр-міністра Дениса Шмигаля розглянути заміну міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка.

 

Доручення про відставку Олександра Ткаченка прозвучало на тлі суспільного обговорення щодо виділення коштів держбюджету на фінансування Музею Голодомору (понад 500 млн грн), а також виробництва серіалів, зокрема 33 млн грн на серіал Юрія Горбунова про СМТ «Інгулець».

 

«У час такої війни максимум державної уваги й ресурсів мають іти на оборону, а кожен проєкт, що може бути реалізований коштом позабюджетних ресурсів, має бути саме так і реалізований. Це стосується різних сфер, зокрема, галузі культури. Музеї, культурні центри, символи, серіали — усе це важливо, але зараз інші пріоритети», — заявив Зеленський.

 

Олександр Ткаченко став міністром культури та інформаційної політики 4 червня 2020 року. У 2021 році Олександр Ткаченко подав заяву на звільнення, проте залишився на посаді.

 

У червні 2023 року петиція з проханням про відставку Олександра Ткаченка з посади міністра культури та інформаційної політики на сайті електронних петицій до Кабінету міністрів України набрала необхідні 25 тисяч голосів. Згодом звільнити Ткаченка закликали на Книжковому Арсеналі.

 

Читайте також: Петиція проти Ткаченка: плутанина з голосами чи виключення

 

Чільне фото: Олександр Ткаченко / фейсбук