кадри

Олександр Ткаченко залишає посаду міністра культури

11.11.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко написав заяву на звільнення. Про це він повідомив на своїй фейсбук-сторінці, де оприлюднив документ.

Причинами, які спонукали його залишити посаду, назвав дії Кабінету міністрів, не погоджені з Міністерством культури та інформаційної політики:

 

«Забрати Держкіно у Міністерства культури та інформполітики і передати його в управління Кабміну – нелогічно. Це як забрати у компанії транспортний відділ і передати його в управління раді директорів. Такі стиль та підходи щодо управління процесами мене дивують – не мій концепт та цінності.

 

Замість продовження втілення європейської концепції реформи про передачу службам і відповідним агентствам операційних функцій, на чому я наполягав з лютого місяця, приймається рішення з яким я погодитись не можу. І воно непоодиноке. Наприклад, згідно управлінської реформи, на початку року Урядом було прийнято рішення про створення Держслужби та Держінспекції з охорони культурної спадщини. Після цього через кілька місяців міністерство отримало листа від Прем’єра щодо відкликання нашого подання на створення цих інституцій. Наповнення операційним функціоналом Держмистецтв також блокувалось.»

Ткаченко також констатував недостатній обсяг видатків на культуру у державному бюджеті на 2022 рік, зокрема те, що для нього «характер обговорення і фінальна сума неприйнятні».

 

Посадовець зазначив, що за час роботи у МКІПі встиг зробити «десь 50% із запланованого. І насправді, деякими речами можна пишатися». Серед іншого він згадав:

 

 

Наступному очільнику міністерства Олександр Ткаченко побажав витримки і внутрішньої сили, та додав, що завжди буде готовим дати пораду.

 

Нагадаємо, Олександр Ткаченко став Міністром культури та інформаційної політики у червні минулого року. Його попередницею була Світлана Фоменко.