Мінкульт

УКФ зможе вчасно профінансувати культурні проєкти — Ткаченко

01.05.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Український культурний фонд (УКФ) матиме змогу вчасно профінансувати культурно-мистецькі проєкти, чиє втілення заплановане на 2023 рік. Про це міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко розповів в інтерв’ю виданню «Інтерфакс-Україна».

«У бюджетному процесі є таке поняття, як наближення коштів. Тобто з огляду на конкурси, УКФ потрібно наблизити ті кошти, які в них є, з липня на травень. Це не питання нестачі коштів, це питання часових рамок використання коштів. Щодо вчасного отримання коштів фондом, це питання до казначейства, але чи вчасно він матиме можливість їх використовувати — це так», — заявив міністр.

 

Як відомо, Українському культурному фондові не вистачає коштів на фінансування культурно-мистецьких проєктів у 2023 році.

 

Станом на початок квітня 2023 року в розпорядженні фонду є кошти у сумі 7 мільйонів гривень. Їх вистачає, щоб на 50% профінансувати проєкти лише за інклюзивною програмою «Культура без бар’єрів». Додаткового фінансування на інші програми у травні-червні для УКФ не передбачено.

 

«Через це ми не можемо повноцінно розпочати підписання грантових угод із переможцями та поетапне фінансування культурно-мистецьких проєктів, які мають почати реалізовуватися у травні-червні 2023 року», — заявляли в Українському культурному фонді.

 

УКФ закликав Міністерство фінансів України й Міністерство культури та інформаційної політики України переглянути план виділення бюджетних коштів та розпочати фінансування культурно-мистецьких проєктів від початку травня.

 

Минулого року УКФ дозволили дофінансування на період воєнного стану. 583 мільйонів бюджету УКФ на 2022 рік спрямували на потреби ЗСУ.

 

Читайте також: У Раді пропонують скасувати обмеження бюджету УКФ на час війни

 

Чільне зображення: УКФ