закон

УКФ дозволили дофінансування на період воєнного стану

20.06.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Верховна Рада ухвалила закон №7417, який передбачає зняття обмеження щодо фінансування діяльності Українського культурного фонду у 16% від річних надходжень УКФ.

 

Відповідно до пояснювальної записки законопроєкту, у зв’язку із запровадженням воєнного стану УКФ у 2022 році скоротили видатки на 90%. До ухвалення закону діяла норма, згідно з якою фінансування поточної діяльності та забезпечення Українського культурного фонду не перевищує 16% річних надходжень УКФ з усіх джерел.

 

Щоб тимчасово скасувати обмеження, ВР змінила закон «Про Український культурний фонд».

 

З ухваленням закону спростили механізм фінансування поточної діяльності та матеріально-технічного забезпечення Українського культурного фонду, діяльності експертних рад Фонду в період воєнного стану. 

 

Фінансування здійснюватимуть в межах бюджетних призначень за програмою «Забезпечення функціонування Українського культурного фонду».

 

Результатом прийняття Закону має стати стабілізація діяльності УКФ, недопущення звільнення працівників та збереження Фонду, як важливої установи розвитку сфери культури та креативних індустрій.

 

Закон набуває чинності з наступного дня після його публікації.

 

Нагадаємо, що законопроєкт зареєстрували у Верховній Раді 10 червня. 

 

Раніше понад 500 млн коштів УКФ, що були передбачені на реалізацію культурно-мистецьких проєктів у 2022 році, спрямували на забезпечення потреб ЗСУ для боротьби з рф.