Календар подій

Триває прийом заявок на стипендію Вацлава Гавела

Радіо Вільна Європа, Радіо Свобода і Міністерство закордонних справ Чехії оголосили про старт прийому заявок на стипендію Вацлава Гавела для журналістів на 2023 рік.

 

Мета програми — допомогти журналістам із країн, у яких бракує свободи преси, реалізуватися з дотриманням професійних стандартів. Програма ґрунтується на вірі колишнього президента Чехії Вацлава Гавела в визначальну роль журналістики в опорі тиранії. 

 

Учасниками можуть стати журналісти з України, Вірменії, Азербайджану, білорусі, Грузії, Молдови та росії.

 

Стипендіатів на два тижні направлять до місцевого бюро Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода, де вони дізнаються про місцеву роль і редакційну практику Радіо Свобода. Наступні пів року стипендіати проведуть у штабквартирі у Празі, де у своїй мовній редакції навчатимуться в процесі спільної роботи зі професіоналами Радіо Свобода. Після перебування у Празі стипендіати повернуться до бюро у своїй країні, де продовжать роботу ще протягом місяця.

 

Після цієї програми стипендіати мають покращити свої журналістські навички, розширити професійний кругозір і поглибити розуміння проблем і завдань, з якими стикається їхня країна, та краще зрозуміють роль незалежних ЗМІ у своєму регіоні.

 

На час програми переможець отримуватиме щомісячну стипендію — розмір відповідатиме шкалі заробітної плати конкретного бюро. Також покриватимуть кошти на дорогу і проживання для поїздки в Прагу.

 

Крім Радіо Свобода та МЗС Чехії, програму підтримує також Фонд Дагмар та Вацлава Гавела VIZE97.

 

Заявки приймаються до 3 червня 2022 року включно. Стажування триватиме з 4 січня по 31 липня 2023 року.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект