Bad Sex Award

Цього року «Золотий хрін» не номінував жодного невдалого опису сексуальної сцени

23.12.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У 2021 році на відзнаку за найгірший опис сексуальної сцени в художніх текстах сучасної української літератури «Золотий хрін» не номіновано жодного тексту. Про це повідомили на офіційній Facebook-сторінці премії.

 

Організатори повідомляють: «Ця новина гарна: секс у текстах сучукрліту суттєво покращився і цьогоріч не справляв враження недолугого, смішного чи невиправдано брутального».

 

Відомо, що в Британії не присудили подібної щорічної нагороди «Bad sex in the fiction award». За словами організаторів «Золотого хрону», це свідчить про «покращення сексу в літературі по всьому світу». Минулого року Bad sex in the fiction award за рішенням організаторів не вручали через «надлишок негативу у 2020 році й без новин про поганий секс».

 

«Золотий хрін» — щорічна відзнака за найгірший (недоречний, брутальний, позбавлений смаку) опис сексуальної сцени в художніх текстах сучасної української літератури, створена за аналогом британської премії. До участі в конкурсі подаються вперше опубліковані тексти, що вийшли друком протягом поточного року, у будь-якому жанрі поезії, прози чи драми. Нагородою є хрін звичайний (Armoracia rusticana P.G. Gaertn., B. Mey. & Scherb) — багаторічна трав’яна рослина з родини хрестоцвітих. Хрін вручається під час церемонії.

 

До журі входять:

  • Таня Микитенко, журналістка, блогерка, засновниця проєкт «Рагу.лі»;
  • Юрій Володарський, літературний критик;
  • Тетяна Трофименко, дослідниця літератури, критикеса;
  • Андрій Дрозда, журналіст, літературний критик.

 

Як повідомлялося, відзнаку за найгірший опис сексуальної сцени в художніх текстах сучасної української літератури у 2020 році отримав Андрій Любка за роман «МУР», 2019-го — Василь Слапчук за «Роман & Роман», 2018-го року лавреаткою премії стала Люко Дашвар за роман «Ініціація», а 2017-го відзнаку отримав Любко Дереш за сцену у книжці «Спустошення».