Андрій Любка

Відомий лауреат премії «Золотий хрін-2020»

24.01.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Відзнаку за найгірший опис сексуальної сцени в художніх текстах сучасної української літератури у 2020-му році отримав Андрій Любка за роман «МУР». Про це оголосили журі конкурсу на підсумковій церемонії. 

Журі відзначило сцену з однією з героїнь книжки – Міленою, яка працює в ужгородському штабі місцевої демократично-європейської партії, що просуває на виборах мера контрабандиста.

 

Разом з тим, приз читацьких симпатій також завоював Андрій Любка і його роман «МУР».

Цього року церемонія через карантин пройшла онлайн за участю членів журі Юрія Володарського, Тетяни Трофименко, Тетяни Микитенко та Андрія Дрозда.

 

Претендентами на нагороду також були сцени з творів Юрія Андруховича «Радіо Ніч», Гліба Гусєва «Не святий», Вадима Яковлєва «Там, де починається територія», Софії Андрухович «Амадока», Дани Оханської “#КОХАЙТЕ_ся» та Антіна Мухарського «Карантин». З уривками претендентів можна ознайомитись на Facebook-сторінці премії.

 

Нагадаємо, роман Андрія Любки «МУР» вийшов у видавництві Видавництво 21 та Meridian Czernowitz. «Молодий український поет прокидається з бодуна, і його осяює геніальна ідея: треба одружитися, щоб упорядкувати своє життя і завдяки цьому написати Великий Український Роман! Але одружитися з ким? Котру з минулих любовних пригод узяти з собою у світле літературно-сімейне майбутнє? Відповідь на це запитання герою допоможе знайти вірний друг і знаний рибак Паша, а також поліція і група кровожерних гуцулів»,  – йдеться в анотації до книжки.

 

Як відомо, відзнаку за найгірший опис сексуальної сцени в художніх текстах сучасної української літератури у 2019 році отримав Василь Слапчук за «Роман & Роман».

 

Раніше повідомлялося, що 2018-го року лауреаткою премії стала Люко Дашвар за роман «Ініціація», а 2017-го відзнаку отримав Любко Дереш за сцену у книжці «Спустошення».