підручники

Цьогоріч в Україні видали понад 200 нових шкільних підручників

20.09.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Цього року вийшло 216 видань шкільних підручників за кошти державного бюджету. Про це йдеться у відповіді Інституту модернізації змісту освіти на запит Читомо.

Нові підручники видали для 8 та 4 класів Нової української школи:

 

  • для 4 класу вийшло 140 видань загальним накладом 4 мільйони 878 тисяч 458 примірників;
  • для 8 класу – 76 видань накладом 4 мільйони 996 тисяч 748 примірників.

 

До цих видань входять як підручники, видані мовами національних меншин чи спеціалізовані підручники для шкіл, у яких навчаються діти з порушеннями зору.

 

Для 8 класу видали 27 україномовних підручників з восьми навчальних предметів, з них три підручники − для шкіл, в яких навчаються діти з порушеннями зору. Перевидали українською 68 підручників з двадцяти двох предметів (в тому числі підручники для вивчення іноземних мов і мов національних меншин).

 

Для 4 класу видали 78 україномовних − з 19 предметів (у тому числі підручники для вивчення іноземних мов і мов національних меншин). З них шість підручників − для шкіл, в яких навчаються діти з порушеннями зору. Також видали 20 підручників з чотирьох загальних предметів чотирма мовами національних меншин.

 

Зазначимо, що допускали видання з одного шкільного предмета кількох підручників різних авторів (авторських колективів), що також впливало на загальний перелік виданих підручників. Крім того, деякі підручники видали у двох частинах. Переліки затвердили відповідними наказами міністра освіти та науки України.

Станом на 16 вересня обласним державним адміністраціям доставили 4,8 мільйона примірників підручників для 4 класу (99% плану доставлення) і 4,4 мільйона примірників – для 8 класу, що склало 90% плану доставлення.

 

В Інституті модернізації змісту освіти зазначили, що розподілом підручників безпосередньо по навчальних закладах займаються місцеві державні адміністрації.

 

Також в ІМЗО повідомили, що державному бюджеті на 2021 рік на видання підручників та навчальних посібників для учнів та педагогів загальноосвітніх навчальних закладів передбачили 591 мільйон 84 тисячі гривень.

 

Додамо, у 2018 році тодішня міністерка освіти Лілія Гриневич ініціювала реорганізацію ІМЗО через порушення термінів друку підручників.

 

Минулого року Міністерство освіти та науки вирішило переглянути підхід до відбору підручників через помилки й недоречний контент.

 

Фотографії з фейсбук-сторінки Інституту модернізації змісту освіти