European Design Awards

Творча майстерня «Аґрафка» отримала золото на конкурсі European Design Awards

01.05.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Творча майстерня «Аґрафка» отримала нагороду на одному з головних щорічних європейських конкурсів у галузі комунікаційного дизайну European Design Awards. Про це повідомляє пресслужба конкурсу.

Вперше за останні дев’ять років нагороду вибороли українці – Творча майстерня «Аґрафка» (Романа Романишин та Андрій Лесів) за дизайн поетичної книжки Мар’яни Савки «Оптика Бога». І вперше загалом, за історію конкурсу, українським дизайнерам вручили золото у номінації «Книга і видавнича ілюстрація».

 

«Ми неймовірно щасливі, бо книга отримала золото в категорії «Книга і видавнича ілюстрація» (15.1 Book & Editorial Illustration), найвищу нагороду в категорії. Згідно з критеріями оцінки ED-Awards, у кожній категорії золото присуджується лише в тому разі, якщо журі вважає, що конкретна робота демонструє високий стандарт і якість. Тому для нас золото на ED-Awards має таке важливе значення, і ми дякуємо журі за високу оцінку нашої роботи», прокоментували перемогу Романа та Андрій. 

Журі ED-Awards складається з 11 представників провідних європейських медіа з комунікаційного дизайну. Воно оцінює роботи за трьома головними критеріями: якість дизайну, креативність і відповідність твору визначеним цілям його створення. При оцінці дизайну беруться до уваги усі елементи проєкту: ілюстрації, типографіка, макет, якість поліграфії і те, як загалом усі ці елементи співіснують й наскільки вони працюють для загальної ідеї та концепції.

 

За схожим принципом оцінюється кожен критерій. Варто зазначити, що за тринадцятирічну історію конкурсу ED-Awards дизайнери з України отримували золото двічі – обидва рази це була студія Юрка Гуцуляка у 2009 та 2011 роках (в категоріях 11.6 CALENDAR і 16.1 PRINTED SELF-PROMOTION). 

«В книзі «Оптика Бога» є додатковий червоний фільтр, який проявляє певні приховані елементи ілюстрацій – цей елемент загального проєкту має не лише естетичну функцію, а й конкретно працює на загальну концептуальну ідею: він стає символічним інструментом «Божої оптики», який дає змогу подивитися ширше і глибше на звичні для нашого ока речі», пояснили ілюстратори.

 

«Окрім практичного боку дизайну, в книзі рівнозначно важливими є естетика і символізм, додає Творча майстерня «Аґрафка». В ілюстраціях до книги Мар’яни Савки ми працюємо з протиставленням ілюзії та правди – дві сторони однієї медалі, яку ми досліджуємо: мирне життя і насильство, щастя і самотність, любов і ненависть. Ми також розкриваємо біблійні сюжети і їх дуалізм – життя і смерть, добро і зло».

Конкурс European Design Awards (ED-Awards) одна з головних щорічних європейських подій у галузі комунікаційного дизайну. Створення конкурсу було спільною ініціативою провідних європейських фахових видань про дизайн та Міжнародної ради дизайну ico-D (Icograda). ED-Awards заснований 2007 року, щороку церемонія нагородження і фестиваль дизайну відбувається в іншому європейському місті. У 2020 році фестиваль мав відбутися у іспанській Валенсії, проте через пандемію covid-19 захід скасовано, відбулося лише оголошення переможців на офіційній сторінці.

 

Творча майстерня «Аґрафка» творчий та сімейний тандем художників Романи Романишин та Андрія Лесіва. Одні з найбільш популярних українських ілюстраторів за кордоном. У 2012 році казка «Ріпка» у переказі Івана Франка та творчо-ілюстративному втіленні «Аґрафки» увійшла до світового каталогу найкращих дитячих книжок «Білі круки». У 2013 році зі збірки «П’ятикнижжя» Грицька Чубая почалася співпраця ілюстраторів з «Видавництвом Старого Лева». Дотепер у видавництві вийшло шість авторських книг Романи Романишин та Андрія Лесіва. Майстерня неодноразово ставала переможцем різноманітних міжнародних та українських конкурсів з дизайну й ілюстрації.

Раніше повідомлялося, що книжка «Я так бачу» творчої майстерні «Аґрафка» здобула бронзову медаль на конкурсі «Найкрасивіші книги світу».

 

Як відомо, «Голосно, тихо, пошепки», «Я так бачу» та «Війна, що змінила Рондо» «Аґрафки» увійшли до колекції найкрасивіших книжок-картинок Франкфуртського книжкового ярмарку від платформи dPICTUS.

 

Читайте також про іноземні нагороди українців 2019-го року, у тому числі й творчої майстерні «Аґрафка».