вандалізм

У Белграді сплюндрували мурал з Лесею Українкою

29.12.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У столиці Сербії Белграді невідомі сплюндрували мурал із зображенням Лесі Українки. Про це повідомляється на сайті культурної асоціації KROKODIL.

 

Зловмисники частково зафарбували зображення української письменниці білою фарбою, а зверху написали великі чорні літери Z. Також вандали залишили написи сербською «Це Сербія!», «Тут такому не місце!» й «Тут нацизму немає!».

 

«Асоціація KROKODIL рішуче засуджує цей вчинок, який ще більше сприяє загальному перенасиченню нашого публічного простору повідомленнями, що розпалюють ненависть і насильство. Ми вважаємо, що знищення муралу, який несе позитивне повідомлення та є контрапунктом вуличних інтервенцій, що останнім часом домінували на наших вулицях, є прямим нападом на цінності, які ми відстоюємо як асоціація», – йдеться в публічному звернення організації.

 

Культурна асоціація також закликала владу реагувати на подібні випадки вандалізму, що «поширюють ненависницькі та крайні праві повідомлення й опосередковано загрожують безпеці громадян».

 

У KROKODIL наголошують, що Леся Українка – це відома драматургиня, поетка і громадська діячка, яка не має жодного стосунку до нацизму.

 

Мурал із зображенням Лесі Українки та цитатами з її поезії створили у жовтні цього року на сходах Бранкового мосту у Белграді. За кілька днів після відкриття стінопису його частково залили чорною фарбою. Другий напад на мурал стався вже після його відновлення.

 

Сербська Асоціація KROKODIL займається створенням літературних, культурних та суспільно-політичних проєктів з метою розвитку літературної аудиторії, а також тих, хто цікавиться культурою загалом, просуванням політики діалогу, примирення та відновлення культурних зв’язків насамперед у регіоні Західних Балкан.

 

Нагадаємо, у Йорданії понівечили вуличний портрет Шевченка

 

Читайте також, Культурна катастрофа: які пам’ятки знищили російські окупанти