вандалізм

У Йорданії понівечили вуличний портрет Шевченка

17.08.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Біля колишнього приміщення Посольства України у Йорданії понівечили портрет Тараса Шевченка. Про це повідомляє Посольство у Facebook. 

Посольство розташовувалося за адресою місто Амман, вул. Тараса Шевченка, № 6, Аль-Сагель. Це трапилося 11 серпня. 

 

Посольство України в Йорданії звернулося до Міністерства закордонних справ Йорданії про те, що у невідомі особи вчинили акт вандалізму над портретом Шевченка: «Вандалізм і пошкодження меморіальної дошки Тараса Шевченка має ознаки насильства на етнічно-національному підґрунті та може бути частиною більш масштабної загрози для українців та їх безпеки з боку радикально налаштованих представників російських та проросійських груп»

Також у Посольстві закликали Міністерство закордонних справ Йорданії у координації з причетними органами Йорданії «провести невідкладне розслідування інциденту та приділити цьому питанню пріоритетну увагу для уникнення його повторення та притягнення до відповідальності всіх причетних».

 

Крім того, Посольство займатиметься відновленням  пошкодженого зображення Тараса Шевченка та нині проводить оцінку вартості відновлювальних робіт та їх обсяг. 

 

Нагадаємо, що раніше у Копенгагені вчинили акт вандалізму щодо пам’ятника Тарасові Шевченку.

 

Як відомо, ЮНЕСКО вимагає у росії не грабувати й не знищувати культурні цінності України.