культурна спадщина

ЮНЕСКО вимагає у росії не грабувати й не знищувати культурні цінності України

20.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

ЮНЕСКО прийняли декларацію стосовно захисту культурної спадщини України. Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України. 

Декларацію прийняли 18 березня на другому позачерговому засіданні Комітету з охорони культурної спадщини ЮНЕСКО у випадку збройного конфлікту. 

 

Згідно із текстом документу, росія повинна припинити будь-які форми пограбування, незаконного привласнення та вандалізму, спрямовані проти культурних цінностей, а також утримуватися від реквізиції рухомих культурних цінностей, що розташовані в Україні. росію також закликали дотримуватися зобов’язань відповідно до Гаазької конвенції 1954 року та ратифікувати Другий протокол до неї. 

 

Декларація пропонує Україні, у тісній координації з ЮНЕСКО, якнайшвидше позначити ключові об’єкти культурної спадщини захисною емблемою Гаазької конвенції 1954 року (із зображенням Блакитного щита).

Документ також запрошує всі держави-члени, ЮНЕСКО та відповідні експертні організації з питань культурної спадщини надавати Україні на її прохання будь-яку підтримку чи поради щодо захисту та охорони своєї культурної спадщини.

 

Також Комітет з охорони культурної спадщини ЮНЕСКО у випадку збройного конфлікту прийняв рішення про надання Україні невідкладної підтримки, зокрема, фінансової, та висловлено готовність надати статус посиленого захисту (enhanced protection) ключовим об’єктам культурної спадщини відповідно до положень Гаазької конвенції 1954 року та протоколів до неї. 

 

Текст рішення ЮНЕСКО доступний англійською мовою за посиланням. 

 

Крім того, Міністр культури та інформаційної політики України спільно з колегами міністрами культури ЄС звертається до ЮНЕСКО щодо відміни проведення  45-ї сесії Комітету всесвітньо спадщини в Казані та перенесення її проведення до Львова.

 

Також Мінкульт продовжує наполягати щодо того, щоб ЮНЕСКО позбавило росію статусу члена ЮНЕСКО. 

 

Нагадаємо, раніше схожу заяву зробив Український культурний фонд. 

Також, як повідомлялося, ЮНЕСКО готуватиме журналістів до роботи в Україні й надасть їм захисне спорядження.