історичні архіви

У Чернігові окупанти знищили архів СБУ з документами про радянські репресії

26.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Чернігові згорів архівний підрозділ Служби безпеки України з документами, які містили інформацію про репресії радянського режиму проти українців. Про це в етері телеканалу «Рада» повідомив голова Державної архівної служби Анатолій Хромов.

 

У знищеному архіві зберігалося близько 13 тисяч справ репресованих за радянських часів українців. Окрім згорілого архіву в Чернігові, відомо про пошкодження декількох архівних будівель, зокрема в Харкові, але документи, що зберігалися там, уціліли. 

 

Хромов додав, що ризики знищення, викрадення чи привласнення росією архівів України існують, оскільки росія використовує отримані незаконним чином свідчення як частину державної пропаганди, зокрема виправдовуючи вторгнення російських військ на територію України як у 2014 році, так і у 2022. Анатолій Хромов повідомив, що російський архів підпорядкований президенту рф.

 

«Постійною практикою російської сторони є незаконне переміщення, практично крадіжка українських архівів. Це відбувалося і за часів російської імперії, за радянських часів, а також у 2014 році, коли українські архівні документи, що зберігалися в державних архівах Криму та Севастополя з порушенням дійсних правил та норм міжнародного права оголосили частиною архівного фонду росії», — наголосив голова Держархіву.

 

Як відомо, у бібліотеках тимчасово окупованих територій Луганської, Донецької, Чернігівської та Сумської областей вилучають українську історичну та художню літературу, яка не збігається з постулатами кремлівської пропаганди.

 

Інформацію про викладені у вільний доступ архівні документи можна знайти за посиланням.

 

Читайте також: Культурна катастрофа: які пам’ятки знищили російські окупанти

 

Чільне фото: Реальная Война