міжнародна підтримка

У Гданську поряд з консульством рф відкрили сквер на честь Маріуполя

03.07.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Гданську неподалік генконсульства росії відкрили сквер імені Героїчного Маріуполя. Про це у фейсбуці повідомило консульство України в Гданську.

 

У відкритті скверу взяли участь мери Гданська, Гдині, Сопота та Варшави, влада Поморського воєводства, представники консульства України у Гданську, українська громада Польщі. 

 

Під час церемонії міська голова Гданська Александра Дулькевич підкреслила, що вибір місця був невипадковим, оскільки 200 метрів від скверу розташоване генконсульство росії.

 

«Сьогодні ми зібралися тут не тільки тому, щоб віддати честь героїчним захисникам Маріуполя, всьому місту, але також і для того, щоб активно кожного дня робити все можливе, щоб припинилася російська агресія і щоб ми разом з українськими братами і сестрами допомагали їм відбудовувати незалежну, вільну і демократичну країну, яка, я сподіваюся, незабаром стане членом Європейської спільноти», — наголосила Дулькевич.

 

Вона зауважила, що Гданськ і Маріуполь з 2014 року — міста-побратими, та додала, що українське місто було і є прикладом позитивних змін, які втілювалися в Україні у питаннях боротьби з корупцією, реалізацією різних прозорих локальних ініціатив.

 

У межах урочистої церемонії відкрили виставку під назвою «Маріуполь – героїчне місто», яку підготував Національний музей історії України в Другій світовій війні та музей Гданська. 

 

Консул України у Гданську Олександр Плодистий зазначив, що він бере участь у події, на якій ніколи не хотів би бути, оскільки російські варвари знищили місто. Він наголосив, що більша частина жителів міста втекли від війни, дуже багато було вбитих російським агресором, однак багато маріупольців все ще залишається там, оскільки їх не випускають росіяни, і які не мають що їсти та пити.

 

Нагадаємо, у Франції перейменували площу на честь Тараса Шевченка та відкрили Український дім, а в Рейк’явіку площу біля посольства рф назвали на честь Києва. 

 

Читайте також: Світ закликають перейменовувати вулиці біля російських посольств на честь України

 

Джерело: Укрінформ

 

Чільне фото: Dominik Paszlinski / Aleksandra Dulkiewicz / Facebook