Рейк'явік

У Рейк’явіку площу біля російського посольства назвали на честь Києва

29.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У столиці Ісландії Рейк’явіку площу біля посольства рф назвали на честь Києва на знак підтримки українського народу. Про це повідомляють у «Ukraine Street». 

Київська площа розташована на розі вулиці Garðastræti, де розташоване російське посольство, а також російське консульство та резиденція посла, та вулиці Túngata. 

 

Площа матиме подвійне ім’я — Kænugarður/Kýiv-torg, англійською — Kyiv Square.

 

Kænugarður — це стародавня назва Києва ісландською. З пропозицією саме такої назви виступив Ейтор Арналдс, представник міської влади та голова районної ради Партії Незалежності в Рейк’явіку.

 

«Через нинішню невиправдану війну Росії проти України жителі Рейк’явіка хочуть чітко висловити свою позицію і показати підтримку та відданість хороброму українському народові, який зараз стоїть на передовій свободи та демократії. Пам’яткою міста відтепер стане площа «Київ», розташована лише за 50 метрів від російського посольства, що закарбує в нашій столиці непохитний і неймовірний український дух і буде постійним нагадуванням для тих, хто її бачитиме навпроти», — каже Ейтор Арналдс.

 

Офіційно Київська площа на мапі Рейк’явіка з’явиться за 2-3 тижні, із встановленням вивіски.

 

Нагадаємо, що у мережі запустили ініціативу «Ukraine Street» перейменовувати вулиці поблизу російських посольств на честь України. Так, в Албанії, Литві та Латвії вулиці біля російських посольств перейменували на «Вільна Україна», «Героїв України», «Незалежності України».

 

Як відомо, Київська міська рада пропонує перейменувати 279 вулиць і станції метро, що мають назви, пов’язані з росією й білоруссю. Крім того, запустили ініціативу зі створення інтерактивної карти вулиць, які нещодавно перейменували через російські назви у Києві. 

що більше читаєш – то ширші можливості