перейменування

Київська міська рада збирає пропозиції щодо нових назв вулиць

25.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Київська міська рада пропонує перейменувати 279 вулиць і станції метро, що мають назви, пов’язані з росією й білоруссю. Про це йдеться на сторінці Київради. 

Більшість назв вулиць походять від російських або білоруських міст, але є також ті, які названі на честь письменників, художників і вчених. Зокрема, вулиці Ахматової, Цвєтаєвої, Висоцького, Достоєвського, Льва Толстого, Менделеєва, Чехова. 

 

Проте у списку є вулиці названі на честь українських поетів Миколи Бажана, Івана Неходи, Павла Тичини, Леоніда Первомайського, Павла Усенка; українських письменників Андрія Головка, Івана Микитенка, Юрія Смолича, Миколи Трублаїні; а також українські актори, композитори, вчені.

 

Пропозиції нових назв вулиць Київрада збирає від містян до першого травня на електронну адресу name@kmr.gov.ua. Необхідно надати інформаційну довідку та обґрунтувати запропоновану назву. Завантажити форму для подання можна за посиланням. 

 

Згодом серед запропонованих назв проведуть рейтингове голосування. А якщо щодо того чи іншого об’єкта не надійде жодних пропозицій, назва залишиться старою.

 

«Це різні люди, яких поєднує тільки те, що всі вони є діячами української РАДЯНСЬКОЇ культури. Ми повністю від неї відмовляємося? Добре, але чому тоді не від усієї? Чим великий український актор Амвросій Бучма гірший за Леоніда Бикова чи гроно українських РАДЯНСЬКИХ оперних співаків? Чому може залишитися прізвище Олеся Гончара, а Бажана — ні? Чим завинили перед Кієвом українські композитори? Особисто я не переконаний у доцільності вулиці Смолича, але чим завинив Первомайський? Псевдонімом?»,зауважив ведучий Віталій Портников про відсутність критерії перейменування вулиць.

 

Нагадаємо, що запустили ініціативу зі створення інтерактивної карти вулиць, які нещодавно перейменували через російські назви у Києві.  Також у Києві планують перейменувати 15 вулиць та 5 станцій метро з російськими та білоруськими топонімами.

 

Крім того, у мережі запустили ініціативу «Вулиця України» перейменовувати вулиці за кордоном поблизу російських посольств на честь України.