злочини росії

У грудні в Україні сталося 9 випадків порушення свободи слова

31.12.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У грудні в Україні зафіксували дев’ять злочинів проти свободи слова в Україні, за п’ять з них відповідальна росія. Про це свідчить моніторинг Інституту масової інформації.

Серед російських злочинів — обстріли та поранення журналістів, кіберзлочини, а також присвоєння бренду і створення фейкових клонів місцевих видань для поширення російської агресивної пропаганди.

 

 

У грудні в бою з російськими окупантами на Бахмутському напрямку 20 грудня загинув журналіст «Суспільне Херсон» Антон Коломієць. 17 жовтня він став до лав ЗСУ, 11 листопада склав присягу. Перед приєднанням до Збройних сил Антон працював ведучим і режисером на телеканалі «Скіфія», пізніше – на Суспільному. Багато років був ведучим прогнозу погоди. Також був режисером програми «Починайте ранок з нами». 

 

За даними Інституту масової інформації, Антон Коломієць став 43-м медійником, що загинув унаслідок російської агресії в Україні. З них вісім — під час виконання журналістської діяльності, 35 загинули як учасники бойових дій або стали жертвами російських обстрілів не під час виконання журналістських обов’язків.

 

Серед злочинів, за які відповідальні громадяни України, — випадки перешкоджання та юридичного тиску. Такі випадки зафіксовано в Києві, Луцьку, Харкові та на Рівненщині.

 

У Солом’янському районному суді Києва речниця суду Києва Альона Пєтухова порвала клопотання журналістки медійного проєкту Watchers Аліни Кондратенко про доступ до відкритого судового засідання, на якому мав бути розгляд клопотання щодо запобіжного заходу одному зі священників Києво-Печерської лаври за підозрою у виправданні агресії рф. 

 

У Луцьку знімальну групу телеканалу «Конкурент TV» прогнали з лайкою від нової церкви УПЦ МП, з настоятелем якої журналісти хотіли поспілкуватися. 

 

Журналістів «Четвертої влади» не пускали в Здолбунівський ліцей №6, пояснивши це дією воєнного стану. Знімальну групу пропустили лише після виклику поліції й спілкування правоохоронців із працівниками закладу. Видання досліджувало стан приміщення Здолбунівського ліцею №6 щодо умов навчання.

 

Як повідомлялося, 2022 року серед усіх країн світу найбільше журналістів вбили в Україні.

Читайте також: У листопаді росія продовжувала викрадати журналістів і нищити телевежі

 

Зображення: ІМІ