бібліотеки

У Грузії відкрили українську бібліотеку

02.02.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Національній парламентській бібліотеці в Тбілісі відкрили українську бібліотеку. Про це на своїй Facebook-сторінці повідомило посольство України в Грузії. 

 

У посольстві розповіли, що «все почалося ще з 8 лютого 2018 року, коли Голова Української молодіжної організації в Грузії «Світанок» Теона Кахіані та Директор Національної парламентської бібліотеки Тбілісі Григорій Кекелідзе підписали Меморандум про відкриття Українського куточка в згаданій бібліотеці, подальшу співпрацю та організацію спільних проєктів». Книгозбірню поповнювали впродовж усього цього часу.

Урочисте відкриття української бібліотеки відбулося за участі Посла України в Грузії Ігоря Долгова, Директора Національної парламентської бібліотеки Тбілісі Григорія Кекелідзе, представників української громади та діаспори Грузії, Інституту Україністики Тбіліського державного університету ім. І. Джавахішвілі, а також за сприяння Українського інституту. Посольство також висловило подяку Оксані Чорнобривцевій за логістику свіжих екземплярів книжок.

Книжки можна отримати з 10:00 до 18:00, для користування книгозбірнею потрібен паспорт.  

 

Крім того, у приміщенні Парламентської бібліотеки відбулося відкриття етнофотовиставки «Діти України: традиції та сучасність». Це знімки 20 дітей воїнів ООС, одягнених в автентичне українське вбрання.

Нагадаємо, нещодавно українська бібліотека запрацювала в Мілані, а в одній з книгозбірень Брюсселя заснували публічну колекцію українських книжок.