Арундаті Рой

У Індії закликають припинити переслідування письменниці Арундаті Рой

24.06.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Понад 200 індійських науковців, активістів і журналістів підписали відкритий лист до уряду із закликом скасувати рішення суду про дозвіл переслідувати письменницю Арундаті Рой відповідно до антитерористичних законів Індії.

«Ми засуджуємо цю акцію й закликаємо уряд і демократичні сили країни не допустити порушення фундаментального права на вільне і безстрашне вираження поглядів на будь-яку тему в нашій країні», — йдеться в листі.

 

Рішення суду викликало кілька акцій протесту правозахисних груп, активістів та студентів у Делі та Бенґалуру.

 

Протестувальники у листі додають, що таким способом вони відстоюють конституційне право на незгоду з урядом: «Ми не можемо дозволити уряду помститися таким критикам, як Рой, через якусь особисту примху».

 

Арундаті Рой — лавреатка Букерівської премії за індійський роман «Бог Дрібниць» та авторка численних публіцистичних статей на суспільно-політичну тематику. Її другий роман «Міністерство граничного щастя» вийшов у 2017 році й перекладений п’ятдесятьма мовами. Обидві книжки вийшли українською мовою в перекладі Андрія Маслюха у Видавництві Старого Лева.

 

Як повідомлялося, за 14 років після першої скарги уряд столиці Індії Делі надав дозвіл на переслідування письменниці Арундаті Рой відповідно до антитерористичних законів Індії. Письменницю переслідують через коментарі щодо Кашміру — спірного регіону між Індією та Пакистаном.

 

Читайте також: Арундаті Рой: За свободу треба боротися, навіть якщо за це саджають

 

Чільне фото: David Levenson

Джерело: The Guardian