книжки про Україну

У Канаді вийшла книжка про український визвольний рух

21.01.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У канадському видавництві McGill-Queen’s University Press вийшла книжка Enemy Archives про український визвольний рух. Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив історик Володимир В’ятрович.

 

До англомовного видання увійшли архівні документи про ОУН та УПА, датовані 1929–1955 роками. Раніше вони належали структурам, які боролися з українським визвольним рухом. Ці матеріали висвітлюють широкий спектр досвіду підпілля: від підтримки дисципліни до формування основ спротиву іноземному пануванню.

 

Упорядниками книжки стали Володимир В’ятрович, український історик, ексголова Інституту національної пам’яті, дослідник історії Другої світової війни та українського визвольного руху, і Любомир Луцюк, канадський історик, дослідник українського питання в зовнішній політиці США та Великої Британії, а також проблеми українських мігрантів після Другої світової війни. Переклад зробила Марта Дарія Олійник, журналістка, редакторка та дослідниця.

 

«Колись ці документи були недоступними, бо зберігалися в секретних архівах. Потім багато західних дослідників не могли використовувати їх через мовний бар‘єр. Робимо минуле доступним. І сподіваюся, зменшим простір для російської пропаганди про українських націоналістів», – написав Володимир В’ятрович.

 

На сайті видавництва McGill-Queen’s University Press також зазначено, що «оскільки Росія веде війну проти самого існування української держави та нації, реанімуючи пропаганду радянської доби, яка зображувала українців колабораціоністами нацистів і фашистами, досвід українського націоналістичного підпілля до, під час і після Другої Світової війни набуває нового значення».

 

Нагадаємо, нещодавно збірка есеїв про українську культуру вийшла англійською мовою.

 

Читайте також: Українці й війна: найцікавіші мемуари, які досі не втратили актуальності