Календар подій

28.11

Харків

16:00 Літературний музей, вул. Баглая, 6

У Харкові презентують гру про будинок «Слово»

28 листопада від 16:00 до 19:00 запрошуємо до ЛітМузею на презентацію настільної гри «Будинок “Слово”» – про письменницький будинок, у якому мешкали українські митці 1920-х років. Для зручності ми пропонуємо кілька заходів гри: 16:00, 17:00, 18:00, 19:00. Ви можете обрати час, що Вам підходить. 

 

 

Харківський ЛітМузей розробив оригінальну настільну гру «Будинок Слово», візуальний образ якої створила дизайнерська група Grafprom.

 

 

 

Граючи, ви зможете відвідати квартири перших пожильців будинку, побачити їхні фотокартки, обкладинки творів, автографи, навіть відчути на собі такі, на жаль, типові для 1930-х явища, як розкуркулення та обшуки. Для візуалізації періоду 1920-30-х років ЛітМузей використав предмети власної колекції.

 

 

28 листопада відвідувачі музею зможуть пограти новими комплектами гри разом із розробниками (що відкриє можливості докладніше розпитати про митців – мешканців «Слова»).
Для зручності ми пропонуємо кілька заходів гри: 16:00, 17:00, 18:00, 19:00. Перед початком кожного – спеціальні історії про будинок «Слово».

 

 

 

До презентації музей також готує експрес-виставку експонатів 1920-30-х років, які використовувались для візуалізації гри. Під час презентації відбудеться вікторина, переможець якої отримає комплект настільної гри «Будинок Слово».

Спеціальний гість презентації – харківська журналістка, телеведуча Інна Москвіна. Завдяки її сюжетам на стіні будинку з’явилася меморіальна табличка із прізвищами видатних особистостей, які жили у «Слові» у 30-их роках.

 

 

«Я була вражена тим, що таке знакове місце – без пам’ятного знаку. І, щойно знайшовся інформаційний привід, – зробила перший сюжет про Будинок. Це був чи кінець 2002 чи початок 2003 року. Поїхала в управління культури, спитати, коли буде табличка. Сказали – у 2006. Тоді, я почала використовувати кожну нагоду нагадати про необхідність втсановити її швидше. Зрештою, нову дошку було встановлено у серпні 2003-го до Дня міста».

 

 

Що мав би зробити літературний музей, щоби легендарний харківський будинок письменників «Слово» був легендою не лише для вузького кола знавців? Співробітники музею розробили цілком оригінальну ідею настільної гри, використавши предмети колекції ЛітМузею. Дуже якісний (і візуально, і за смислом, і предметно) культурний продукт демонструє, що сучасні українські музеї вже не є складськими приміщеннями для запилених артефактів. До слова, оригінальні ігри на основі музейної колекції – тренд для світових музеїв. Ці ігри використовуються і як освітній матеріал, і як сувенірна продукція. Проект цінний для нас іще й тим, що довкола його реалізації об′єднались кілька дійсно небайдужих інституцій: окрім ЛітМузею – дизайн-студія Графпром, типографія «Мадрид», а фінансову підтримку надав Український культурний фонд (проект «Настільна гра ”Будинок Слово”» пройшов відбір першого оголошеного конкурсу від УКФ).

 

 

Вхід вільний.

 

 

 

Подія на Фейсбуці

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект