Календар подій

У Харкові відбудеться показ українського фільму «Будинок “Слово”. Нескінчений роман»

У Харкові 2 липня відбудеться показ українського фільму «Будинок “Слово”. Нескінчений роман», що розповідає про Розстріляне відродження. 

«Будинок “Слово”. Нескінчений роман» – це перший ігровий фільм, що розповідає про покоління українських митців, знищених фізично та морально сталінською репресивною машиною у 1930-х роках.

 

Сам будинок «Слово» в Харкові, тому для команди важливо зробити саме в цьому місті перший нефестивальний показ картини. 

 

«Це місто обране невипадково, адже саме тут відбувалися зйомки фільму, а сама тема міцно пов’язана з Харковом. Тут розгортаються події, коли в 1929 році радянською владою був збудований будинок, де поселили всіх найвидатніших українських літераторів, а згодом фізично та морально знищили», – коментує режисер фільму Тарас Томенко.

 

Стрічку презентуватимуть члени знімальної групи: режисер Тарас Томенко, продюсери Пилип Іллєнко та Ростислав Мартинюк, актор_ки Геннадій Попенко та Ніна Набока. Після показу глядачі зможуть поспілкуватися з творцями фільму. Модеруватиме зустріч кіножурналіст Алекс Малишенко.

 

Вхід безкоштовний, але за попередньою реєстрацією за посиланням.  Місце та точний час події з міркувань безпеки не розкриваються й повідомлятимуться особисто зареєстрованим глядачам.

 

Проєкт став одним із переможців 10-го конкурсного відбору Держкіно. Сценаристи стрічки – Тарас Томенко та Любов Якимчук, режисер – Тарас Томенко, оператор-постановник Михайло Любарський, художник-постановник Шевкет Сейдаметов, композиторка – Алла Загайкевич, продюсер_ки  – Юлія Чернявська, Олег Щербина, Пилип Іллєнко та Ростислав Мартинюк. 

 

Виробництво стрічки здійснила компанія Fresh Production Group за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Міжнародного благодійного фонду «Солідарність».

 

Як відомо, «Будинок “Слово”. Нескінчений роман» отримав нагороду Best Feature Film (Найкращий ігровий фільм) на Košice International Film Festival у Словаччині.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект