Будинок Слово

Українська стрічка про будинок «Слово» перемогла на кінофестивалі в Словаччині

18.06.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Художній фільм Тараса Томенка «Будинок “Слово”. Нескінчений роман» отримав нагороду Best Feature Film (Найкращий ігровий фільм) на Košice International Film Festival у Словаччині. Про це повідомили на сайті Держкіно. 

 

Фільм розповідає драматичну історію українських письменників, яких зібрали під дахом одного будинку, аби змусити їх працювати на благо системи. В 66 квартирах будинку жили найвідоміші митці української культури — Микола Хвильовий,  Майк Йогансен,  Павло Тичина,  Наталія Ужвій,  Володимир Сосюра,  Остап Вишня,  Олесь Курбас,  Михайло Яловий,  Іван Багряний,  Раїса Троян та інші.

 

«Це драма з детективними елементами. Акцент зробили на відтворенні епохи — наші герої виростають з біографій страшенно цікавих українських письменників „Розстріляного відродження”. Окрім цього, у стрічці зображена радянська агентура, таємна система її роботи (ми вивчили це за тодішніми агентурними методичками), міське харківське життя з театрами і кав’ярнями, а в одному епізоді також зображене українське село, що тоді переживало Голодомор», розповіла сценаристка Любов Якимчук.

 

 

Режисер стрічки — Тарас Томенко, сценаристи — Тарас Томенко та Любов Якимчук, оператор-постановник — Михайло Любарський, художник-постановник — Шевкет Сейдаметов, композитор — Алла Загайкевич, продюсери — Юлія Чернявська, Олег Щербина, Пилип Іллєнко та Ростислав Мартинюк. Виробництво — FRESH PRODUCTION GROUP.

 

Світова прем’єра фільму відбулась 2021 року на 37-му Варшавському кінофестивалі, українська — 17 червня 2022 року на фестивалі Миколайчук OPEN.

 

16 липня стрічка візьме участь в лондонському I Will Tell International Film Festival.

 

Нагадаємо, у березні будинок«Слово» потрапив під російський обстріл.

 

1 липня 2018 року відбулася інтернет-прем’єра документальної стрічки Тараса Томенка «Будинок Слово».

 

Читайте також: «Будинок Слово»: замаскуватися під кіно

 

Чільне фото: кадр із фільму