* ESC - закрити вікно пошуку
Pictoric
У Кореї відкрили виставку української сучасної ілюстрації
19.11.2020У Національній бібліотеці для дітей та юнацтва Кореї в Сеулі, за підтримки посольства України в Республіці Корея, триває виставка Ukrainian Illustration Garden. Куратором експозиції став клуб ілюстраторів Pictoric.
В експозиції представлені проєкт Yellow&Blue, медійна версія серії постерів «Діячі України», виставка української книжкової ілюстрації та анімаційний серіал «Хоробрі зайці».
Учасниками виставки книжкової ілюстрації стали: Юлія Твєрітіна, Анна Андреєва, Женя Полосіна, Сергій Майдуков, Анна Сарвіра, Олена Старанчук, Ілля Угнівенко, Поліна Дорошенко, Олег Грищенко, Тетяна Загачевська, Романа Рубан, Софія Рунова, Ольга Штонда, Андрій Гетманчук, Грася Олійко, Велерій Тихонюк, Іван Дудченко, Олег Щерба, Віра Білостоцька, Анна Іваненко, Олена Тихонюк, Ольга Гордієнко.
В експозиції книжкової ілюстрації представлені:
- Романа Романишин і Андрій Лесів. «Війна, що змінила Рондо» і «Я так бачу» (Видавництво Старого Лева)
- Анна Сарвіра. «Їжак Вільгельм» (Vivat) та «Геть дорослих» («Люта справа»)
- Женя Полосіна. «Реактори не вибухають» («Портал»)
- Анна Іваненко. «Іванна та Ванна» («Ранок»)
- Поліна Дорошенко. «Байки Федра» («Основи»)
- Ілля Угнівенко. «Острів Скарбів» («Небо»)
- Грася Олійко. «Історія, яку розповіла Жука» (Видавництво Старого Лева)
- Олена Старанчук. «Графічна біографія Рози Ауслендер» («Книги ХХІ»)
- Олег Грищенко. «Мій Маленький Київ» («Лаурус»)
- Тетяна Загачекська. «Ясь та його велика велокар’єра» (Видавництво Старого Лева)
- Анастасія Стефурак. «Під скляним ковпаком» (Видавництво Старого Лева)
- Євгенія Гайдамака. «Другоасики з 2-А» (Vivat)
- Настя Слєпцова. «Грета» (Pluto books)
- Софія Рунова. «Викрадений перстень» («Портал»)
- Оксана Була. «Туконі мешканець лісу» (Видавництво Старого Лева)
- Оксана Драчковська. «Сни для канапи» («Ранок»)
- Романа Рубан. «Розшукується Зіна» («Небо»)
- Юлія Твєрітіна. «Школознавство» («Портал»).
Ідея представлення українських ілюстраторів на щорічному міжнародному конкурсі виставки книжкової дитячої ілюстрації від Бібліотеки для дітей та юнацтва належить Посольству України в Республіці Корея.
«Куратори Pictoric – Анна Сарвіра, Олег Грищенко та Олена Старанчук – написали концепт виставки і подали його за підтримки Посольства. Ось так і почалася велика підготовка до масштабної виставки української ілюстрації за кордоном», – розповідає в ексклюзивному коментарі Читомо Pictoric.
В організації виставки були задіяні багато людей та структур. Концепт проєкту, з з чітко прописаною і промальованою структурою експозиції, підготував Pictoric. Переклади та комунікацію здійснювало посольство України в Республіці Корея. Реалізація виставки в матеріалі була виконана за рахунок Бібліотеки.
«Насправді, це дуже круто, що ми могли запропонувати власні ідеї, як ми бачимо, адже виставка масштабна і ми навіть не знаємо, скільки це б коштувало все оформити. Кожен крок агенція узгоджувала з Посольством та нами, але досвід у них дуже великий, тому організатори запропонували хороші рішення. Наприклад, одна з частин експозиції – проект «Діячі України» мала бути інтерактивною інсталяцією для дітей, але карантин ввів свої корективи і прийняли рішення показати це через електронні медіа», – пояснюють у клубі ілюстраторів.
За їхніми словами, щоб максимально ґрунтовно, стисло та цікаво презентувати українську ілюстрацію, обрали метафору саду, яка може поєднати в собі різні по стилю ілюстрації та проєкти.
Окрім самих ілюстрацій, на виставці є велика фотозона з квітами, фігури рослин серед залу та трава, на якій можна сидіти і розглядати книжки, як у справжньому саду. В центрі експозиції – велика мапа України, по якій можна, гуляючи, вивчати українські традиції та культуру. Ця частина містить ілюстративний проєкт Yellow&Bluе – про сучасну Україну та її цікавинки.
Це далеко не перша виставка ілюстрації за кордоном, кураторами якої є Pictoric. Він організовував великі групові виставки в Німеччині, на німецько-українських зустрічах молоді Meet UP!, в Португалії в рамках програми Tandem Ukraine, де вперше була презентована виставка ілюстрації Yellow&Blue, в Польщі (YellowBlue, «Діячі України»). У Франції два роки підряд клуб супроводжував український стенд на MIPIM, в Грузії презентував зріз української книжкової ілюстрації на Tbilisi Book days та ін.
«Окрім виставок за кордоном, ми намагаємося привозити в Україну іноземних ілюстраторів, журналістів та видавців. Для того, щоб працювати у двох напрямках – не лише показувати, як ми вміємо, а й залучати до співпраці наших колег. Робимо разом виставки, воркшопи та презентації», – розповідають у Pictoric.
Клуб уже готує наступну велику виставку за кордоном на 2021 рік. Проте поки не готовий розкривати деталі.
Раніше ми повідомляли, що дві українські ілюстраторки потрапили до короткого списку World Illustration Awards 2020.
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості