Василь Стус

У Краматорську відкрили пам’ятник Василю Стусу

15.07.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У центрі Краматорська відкрили пам’ятник Василю Стусу. Про це повідомила пресслужба Краматорської міської ради.

Ініціатором встановлення пам’ятника став Клуб підприємців Краматорська. Меценатами виступили місцеві промисловці – Ірина та Володимир Сергієнки (завод «Донмет»). Відкриття пам’ятника провела культурна діячка Анжеліка Рудницька.


Пам’ятник розташований на перетині вулиць Дружби та Василя Стуса. Він складається з арки, на якій вигравіювані уривки віршів письменника та металевої дошки, − на її лицьовій стороні портрет Стуса, на тильній − цитата «Народе мій, до тебе я ще верну, як в смерті обернуся до життя». Автори скульптурної композиції – заслужений художник України, скульптор В’ячеслав Гутиря і художник Сергій Друзяка.

 

Крім того, у Краматорську відкрили пам’ятну дошку на школі номер 8, що назвали на честь Василя Стуса.

Василь Стус (1938 – 1985) – український поет, перекладач, прозаїк, мислитель, літературознавець, правозахисник. Один із найактивніших представників українського дисидентського руху. За власні переконання щодо необхідності збереження й розвитку української культури зазнав репресій з боку радянської влади, його творчість була заборонена та частково знищена, а він сам був засуджений до тривалого перебування в місцях позбавлення волі, де й загинув. Василь Стус навчався у Донецькому педагогічному інституті, працював у одній з шкіл міста Горлівка Донецької області.

 

Краматорськ — місто обласного підпорядкування у Донецькій області України. З жовтня 2014 року в місті перебуває Донецька обласна державна адміністрація.

 

Нагадаємо минулого року в Києві відкрили пам’ятну дошку Василю Стусу та Івану Світличному.

 

Нещодавно на Львівщині відкрили пам’ятник швейцарській письменниці Залці Ландман.