затримання

У Криму арештували громадського діяча і журналіста Нарімана Джеляла

07.09.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу і журналіста Нарімана Джеляла арештували на два місяці. Про це йдеться на фейсбук-сторінці правозахисної організації «Кримська солідарність».

Його звинувачують у спробі вчинення диверсії на газопроводі у селі Перевальне. Слідчий Віталій Власов вважав за необхідне відправити Нарімана Джеляла під варту, оскільки його підозрюють у вчиненні «тяжкого умисного злочину».

 

Сторона захисту заперечила і просила про домашній арешт, оскільки Джелял утримує маленьких дітей та хворих батьків.

 

«Я вважаю всі звинувачення неправдивими. Мене притягують до відповідальності за мою журналістську та громадсько-політичну діяльність. Мене могли притягти до кримінальної відповідальності ще з 2014 року, але щоразу, попри такі погрози та прохання залишити Крим, я повертався додому на батьківщину. Нещодавно я відвідав саміт «Кримська платформа», який дуже негативно оцінює російська влада. Були публічні заяви кримського керівництва про переслідування учасників Кримської платформи, але, попри такі заяви та погрози, я повернувся додому. Вважаю абсолютно непотрібним утримування мене під вартою. Вважаю домашній арешт достатнім запобіжним заходом. Він цілком підходить для того, щоб я міг за першої потреби відвідувати допити та слідчі дії, а також утримувати сім’ю та літніх батьків. Домашній арешт дозволить мені все це зробити», − заявив у суді Наріман Джелял.

 

Прокурор підтримав позицію слідчого і заявив, що обрати інший запобіжний захід неможливо. Джелял відповів, що мотив сторони обвинувачення − його ізоляція від суспільства.

 

Нагадаємо, у межах медіапроєкту Українського ПЕНу і Читомо «Люди з порожніх стільців» (#EmptyChairPeople) у березні вийшло інтерв’ю з Наріманом Джелялом. Крім того, у межах проєкту вийшла стаття про кримськотатарського журналіста Ремзі Бекірова, якого незаконно ув’язнили.

 

У червні Український ПЕН запустив правозахисний проєкт «Крим. Літній сезон: те, що у нас не забрати».