злочини рф

У Криму зникла очільниця дитячого кримськотатарського журналу «Арманчыкъ» Едіє Муслімова

22.11.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У тимчасово окупованому росією Криму зникла головна редакторка дитячого кримськотатарського журналу «Арманчыкъ» Едіє Муслімова. Про це повідомили на фейсбук-сторінці організації «Кримська солідарність».

Наразі ні особистий, ні робочий телефон журналістки не відповідають. Її автомобіль досі припаркований біля будинку, а сама Едіє Муслімова не виходить на зв’язок з  21 листопада. Родичі подали заяву до російської поліції та розпочали пошуки.

 

«Учора, в четвер 21 листопада 2024 року, об 11-й годині я востаннє розмовляла зі своєю тіткою — Едіє Муслімовою. Ми поговорили, і вона сказала, що зараз закінчить деякі справи вдома і вирушає із Сімферополя, з вулиці Київської, у напрямку міста Судак, у село Сонячна Долина до своєї матері», — повідомила племінниця журналістки Ельзара Муслімова.

 

За її словами, мати Едіє Муслімової має першу групу інвалідності і потребує постійної опіки. Проте близько 18:00 та зателефонувала Ельзарі, стурбована тим, що дочка досі не приїхала. Виявилося, що телефон Едіє не відповідає з 16:00, а до цього, о 15:00, вона також не відповідала на дзвінки племінників. Обидва телефони – як особистий, так і робочий – залишаються відключеними, і спроби зв’язатися через месенджери, такі як Telegram, WhatsApp чи Viber, не дали результату.

 

За інформацією журналістки Лутфіє Зудієвої, Муслімову викрали в Сімферолі троє чоловіків і посадили в білу ГАЗель.

 

Ельзара Муслімова готує заяву до російської прокуратури Криму і фсб.

 

Журнал «Арманчыкъ», яким керує Едіє Муслімова, виходить в Криму з 2011 року, його випускають раз на місяць. У 2019 році редакторка заявляла про серйозну фінансову кризу, через яку видання було на межі закриття.

 

Як відомо, раніше російська окупаційна влада Криму через суд у Сімферополі оштрафувала журналістку «Кримської солідарності» і «Радіо Свобода» Лутфіє Зудієву на 2 тисячі російських рублів за «зловживання свободою масової інформації», а на початку року у помешканні правозахисниці провели обшук через поширення матеріалів «Радіо Свобода» без маркування медіа як «іноагента».

 

Читайте також: «Я мрію про вільний Крим». Історія громадянського журналіста Османа Аріфмеметова

 

Чільне фото: Укрінформ