Календар подій

5.07

Київ

18:30 Вул. Заньковецької, 3/1

У Києві відкриють меморіальну дошку Осипу Мандельштаму та його дружині

5 липня 2018 року о 18:30 в Києві за адресою: вулиця Заньковецької, 3/1 відбудеться відкриття меморіальної дошки поетові Осипу Мандельштаму та його дружині Надії Мандельштам (Хазіній). Ініціатори проекту — Український центр Міжнародного ПЕН-клубу, видавництво «Дух і Літера» та Центр Юдаїки.
З Надією Хазіною, майбутньою дружиною і берегинею поезії, ученицею Олександри Екстер та Михайла Бойчука, Осип Мандельштам познайомився в Києві. Протягом десятиліття, з 1919 до 1929 року, вони — активні учасники культурного життя тогочасного Києва. Осип Мандельштам загинув у пересильному таборі під Владивостоком 27 грудня 1938 року. Протягом життя Надія Мандельштам зберігає поетичний доробок чоловіка.
Автор меморіальної дошки подружжю — скульптор Світлана Карунська.
Дві легкі тіні, які випадково впали на камінь, утворюють певну єдність, що здатна протистояти часові. Дзеркальна поверхня, змінюючись щохвилини, життєствердно відбиває навколишній світ, фіксуючи сакральний момент зустрічі минулого із сучасним, та нагадує про те, що подих кожного, хто живе на землі, вже торкнувся скла вічності.
Відкриття меморіальної дошки Осипу та Надії Мандельштамам у центрі Києва — пам’ятка народженому в Києві коханню, внесок у відновлення культурної пам’яті міста, заповнення лакуни в історичному літописі Києва.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект