декомунізація

У Києві демонтували понад 60 російських і радянських пам’ятників

09.11.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

З липня у Києві демонтували понад 60 пам’ятників, пов’язаних з історією і культурою росії та срср.Про це повідомили на сайті Київської міської державної адміністрації.

Демонтовані пам’ятники увійшли до списку «Про затвердження переліку об’єктів, що підлягають усуненню з публічного простору міста Києва».

 

За словами заступниці голови КМДА Ганни Старостенко, наразі лишилося демонтувати об’єкти, що мають статус пам’ятки національного значення.

 

« Наразі, відповідно до затвердженого Київрадою переліку, на черзі вилучення ще шести об’єктів, серед яких – пам’ятки, що мають охоронний статус національного значення, зокрема це пам’ятники Пушкіну, Щорсу, екіпажу бронепоїзда “Таращанець” тощо. Ці назви зараз на слуху в усіх, однак без зняття Урядом із них охоронного статусу ми не можемо їх демонтувати», – наголосила  Старостенко.

 

Вона повідомила, що КМДА звернулася до Міністерства культури та інформаційної політики України з проханням пришвидшити ухвалення постанови про виключення цих об’єктів із Державного реєстру нерухомих пам’яток культурної спадщини національного значення.

 

Нині у Києві планують знести ще 56 об’єктів, перелік яких вже узгодила міжвідомча робоча група.

 

Як повідомлялося, у Києві громадські активісти запустили флешмоб із  закликом демонтувати пам’ятники ворожим до України радянським та російським діячам, зокрема поету Алєксандру Пушкіну.

 

Читайте також: У Києві дерусифікували назви чотирьох вулиць та бібліотеки

 

Чільне фото: @DecolonizatorUA