деколонізація

У Києві пам’ятник Пушкіну «попросив» його знести

25.09.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Громадські активісти Києва запустили флешмоб із  закликом демонтувати пам’ятники ворожим до України радянським та російським діячам, зокрема поету Алєксандру Пушкіну. Про це повідомив координатор ГО «Громадський сектор Євромайдану» Олег Слабоспицький  у фейсбуці.

«Сьогодні з друзями запустили флешмоб #ЗнесиМенеПовністю. Першим зробили ребрендинг більшовицькому злочинцю Миколі Щорсу», — зазначив він.

 

Наступним пам’ятником, чий монумент розписали активісти, став пам’ятник Пушкіну.

Як зазначив Слабоспицький, Пушкін — це  символ російського імперіалізму й уособлення «вєлікого могучєго русского язика» та імперської ідентичності, поет, що пропагував ненависть до українців та поляків.

 

За словами активіста, десятки міст та обласних центрів познімали пам’ятники й бюсти Пушкіну у своїх містах в перші місяці повномасштабного вторгнення, однак у Києві досі лишаються аж 10 пам’ятних знаків, які увічнюють пам’ять російського поета.

 

«Якщо декомунізація почалась очищенням насамперед від Владімірів Лєнінів, то дерусифікація має початись з очищення України саме від Алєксандрів Пушкінів», — наголосив Слабоспицький.

Усі пам’ятники, бюсти, монументи тощо, присвячені діячам рф чи СРСР, можна знайти за посиланням.

 

Нагадаємо, у Дніпрі ініціювали перейменування проспекту Пушкіна на проспект імені Лесі Українки. Пам’ятники, барельєфи, пам’ятні дошки Пушкіну демонтували у Чернігові, Тернополі, Ужгороді, Мукачево, Кропивницькому та Запоріжжі.

 

Фото: espreso.tv