дерусифікація

У Запоріжжі демонтували барельєф Пушкіну

28.07.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Запоріжжі демонтували барельєф російського поета Алєксандра Пушкіна, який був на однойменній площі.

 

Пам’ятник складається з бетонної основи у вигляді пера в чорнильниці. До основи прикріплений барельєф Пушкіна з кованої міді. Погруддя простояло в місті понад 20 років.

 

Площу назвали іменем російського поета «на відзнаку про перебування великого поета на запорізькій землі у травні 1820 року», пам’ятник відкрили у 1999 році з нагоди 200-річчя від дня народження Пушкіна. Його автори — запорізькі скульптори Борис Час та Федір Зайцев.

 

«Пам’ятник наразі демонтували, його зберігають. Де саме, ми не розголошуємо. Він зберігатиметься там, поки не ухвалимо рішення про його подальшу долю», — зазначили у міськраді.

 

29 червня на сайті електронних петицій Запоріжжя зареєстрували петицію про перейменування парку імені Пушкіна на парк імені гетьмана війська запорозького Пилипа Орлика, за місяць з’явилась петиція про перейменування площі Пушкіна на площу Українського Інтернаціонального Легіону. Наразі щодо обох пропозицій триває збір підписів.

 

Барельєф перебуватиме на зберіганні до вирішення його подальшої долі.

 

Нагадаємо, у Дніпрі ініціювали перейменування проспекту Пушкіна на проспект імені Лесі Українки. Пам’ятник Пушкіну демонтували у Чернігові, Тернополі, Ужгороді, Мукачево, Кропивницькому.

 

Джерело: Суспільне

 

Фото: golos.com.ua