лінгвоцид

У Києві створили маршрут «Лінгвоцид», що розповідає про заборони української мови

26.11.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Створили проєкт «Лінгвоцид», що складається з меморіалів, які розташовують у Києві та розповідають на них про утиски української мови на цих локаціях. Про це організатори проєкту повідомляють Читомо. 

Так, меморіал складається з серії графічних табличок, розміщених в центрі Києва, в пішохідній досяжності одна від одної й додатку для смартфона, який зв’язує їх між собою. 

 

Таблички розташовані поблизу шкіл, бібліотек, церков тощо. Вони ілюструють заборони української мови, пов’язані з цими локаціями, —  заборони українських шкіл, книжок, богослужінь тощо.

Так, таблички планують встановити навколо Ботанічного саду, від Золотих воріт через Ярославів вал, від Львівської площі до Майдану Незалежності, від Бесарабського ринку до Українського дому, на Подолі.

 

У додатку також можна прочитати описи та прослухати аудіосупровід до кожної із заборон. Згодом у додатку з’явиться версія англійською мовою для іноземців.

 

Дізнатись більше про проєкт і його творців, а також встановити додаток Лінгвоцид з описами і маршрутами ви зможете на сайті за посиланням. 

 

Над проєктом працювали: 

  • Валентина Мержиєвська — авторка ідеї, текстів. 
  • Ірина Мартиненко — директорка ГО «Валентність. Переосмислення».
  • Сашко Ком’яхов — художник.
  • Андрій Бойко — web-розробник.
  • Орися Демська — консультантка з історії мови.

 

Як відомо, Український інститут створив інтерактивну мапу зі 160 осередків українських та кримськотатарських студій у 31 країні світу. 

 

Читайте також: Путівник з історії утисків української мови