деколонізація

У Києві з’явилася вулиця Уласа Самчука

19.04.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Голосіївському районі столиці вулицю Столєтова перейменували на честь українського письменника Уласа Самчука. Про це повідомили на сайті Київської міської ради.

У Київській міській раді зазначили, що у червні минулого року експертна комісія порекомендувала включити вулицю Столєтова до переліку міських об’єктів, назви яких пов’язані з російською федерацією або її сателітами.

Вулиця Столєтова була названа на честь російського фізика Олександра Столєтова. Серед варіантів щодо перейменування у додатку «Київ Цифровий»  найбільшу кількість, а саме 5 003 голоси, набрала пропозиція Уласа Самчука.

 

За результатами голосування та на основі експертних висновків депутатський корпус Київської міської ради підтримав рішення щодо перейменування вулиці Столєтова на Уласа Самчука.

 

Відтепер вулиця називається на честь видатного українського письменника, журналіста і публіциста, редактора, члена уряду УНР у вигнанні, члена ОУП «Слово», автора одного з найвідоміших літературних творів про події Голодомору 1932-1933 рр. в Україні — роману «Марія».

 

Як повідомлялося, на Рокитнівщині замість вулиць Пушкіна й Горького також з’явилася вулиця Уласа Самчука.

 

Читайте також: Улас Самчук – літописець України крізь війни, табори, Голод і екзил

 

Чільне фото: О.Самсонов