декомунізація

У Києві з’явились вулиця Рея Бредбері та провулок Джорджа Орвелла

19.05.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У столиці перейменували ще 26 міських об’єктів, назви яких пов’язані з росією. Про це повідомляється на сайті Київської міської ради.

 

Більшість депутатів підтримала пропозиції, що відновлюють національну історичну пам’ять та протидіють нав’язаним «українцям чужі топоніми, які возвеличували радянський союз та російську імперію».

 

У столиці перейменовано низку міських об’єктів, серед яких є й такі, що пов’язані з літературою. Так, у Голосіївському районі Києва відтепер є вулиці, названі на честь письменниці Докії Гуменної, мистецтвознавця та письменника Миколи Бурачека, хірургині, поетеси та прозаїкині Віри Ґедройць.

 

Київрада вшанувала творчість всесвітньо відомих фантастів – Станіслава Лема, його ім’я названо провулок, та Рея Бредбері, якому віддали цілу вулицю. Також на мапі столиці, у Шевченківському районі, має з’явитись вулиця Джорджа Орвелла.

 

Щодо інших перейменувань, то у Святошинському районі з’явилася вулиця письменника та етнографа Василя Єрошенка, у Деснянському – вулиця письменниці Зінаїди Тулуб, у Солом’янському – вулиця поета, перекладача Григорія Кочура, у Дарницькому – провулок дисидентки, журналістки Надії Світличної.

 

Нагадаємо, у Києві з’явилася вулиця Уласа Самчука

 

Читайте також: Обличчя Криму: книжки про минуле і теперішнє нашого півострова

 

Чільне фото: EuropeUpClose