медіа під час війни

У Києві зловмисники катували білоруського журналіста Дениса Стаджі

04.05.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Києві невідомі кілька днів тримали в заручниках та катували білоруського журналіста Дениса Стаджі. Про це повідомила його дружина Вікторія Лавнікевич у Telegram. 

Коли дружина журналіста повернулася у Київ, то знайшла Дениса Стаджі без свідомості на підлозі у їхній квартирі. 

 

«Судячи зі стану, його катували і били кілька днів поспіль. Він весь був загорнутий у мішки для сміття, на голові ковдра, повний рот землі, на зап’ястях ясний слід від наручників. Від побоїв на ньому буквально не було живого місця», – написала Вікторія. 

 

Вона зазначає, що у Дениса Стаджі були сліди сильних ударів по голові, ребрах, нирках, руках, ногах, пальцях ніг, були порізи ножем: по ребрах, спині, сідницях. 

 

Крім того, Дениса насильно змушували пити суміш алкоголю з барбовал та септилом,  а також, ймовірно, вводили метадон або скополамін. У квартирі все було перевернуте, багато речей розбиті чи зіпсовані, однак гроші та цінні речі невідомі не забрали. 

 

За словами Вікторії, чоловіка катували кілька тижнів тому, але ситуація не розголошувалась в інтересах слідства. Вікторія Лавнікевич разом з дитиною перебувала на заході України, коли втратила зв’язок із журналістом.

 

«Є підстави припускати, що одним із завдань атаки було взяття під контроль каналів та чатів, які ми створили для білорусів в Україні. Другим завданням було фізично ліквідувати Дениса після отримання потрібної інформації», – додала вона.

 

На думку дружини, напад на її чоловіка пов’язаний зі вбивством білоруського активіста Віталія Шишова влітку 2021 року. Як відомо, голова ГО «Білоруський дім в Україні» Шишов зник після того, як вийшов на пробіжку біля свого будинку, а 3 серпня правоохоронці знайшли його в одному з київських парків.

 

Поліція розпочала кримінальне провадження за статтею 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство). Основні версії, які розглядаються правоохоронцями, – самогубство і вбивство з імітуванням самогубства.

 

В Україні Шишов надавав допомогу білорусам, які тікали сюди з Білорусі, займався організацією акцій проти режиму Лукашенка. Також активіст намагався просувати ініціативи, які мали на меті сформувати білоруську діаспору в Україні та займався верифікацією білорусів, які в’їжджали на територію України.

 

Як відомо, у правозахисній організації «Репортери без кордонів», зазначають, що журналісти в Україні перебувають у більшій фізичній небезпеці, ніж будь-коли. 

 

Нагадаємо, за два місяці з початку повномасштабного вторгнення в Україну росія скоїла 243 злочини проти журналістів та медіа.

 

Джерело: Детектор медіа