НАУКМА

У Києво-Могилянській академії заборонили спілкуватися російською

28.01.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Національному університеті «Києво-Могилянська академія» студентам, викладачам та адміністрації заборонили використовувати російську мову у закладі. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив голова Наглядової ради НаУКМА Геннадій Зубко.

Нову норму прописали у Правилах внутрішнього розпорядку НаУКМА. Правила затвердили на 40 сесії Академічної конференції університету.

 

«Якщо викладання російською не ведеться в університеті вже дуже давно, то тепер заборона стосується і спілкування між собою мовою окупантів у Могилянці. Це стосується абсолютно всіх: викладачів, студентів, адміністративного персоналу», — написав Зубко.

 

Нові вимоги стосуються дистанційного навчання та його цифрових форматів, форм робочих графіків, обліку робочого часу тощо.

 

Президент НаУКМА Сергій Квіт у коментарі ВВС News Україна розповів, що жодних покарань за вживання російської не буде і ніхто не буде спеціально відстежувати мову спілкування людей між собою.

 

«Це питання не покарання, а культурних змін. Сенс не в покаранні, а в тому, щоб змінювати нашу внутрішню корпоративну культуру. Ніхто не буде підслуховувати студентів, але внутрішня громадська думка буде такою, що це буде сприяти тому, щоб “Могилянка” повністю була україномовним університетом», — зазначив Квіт.

 

Нагадаємо, в Україні після початку повномасштабного вторгнення росії значно поменшало нових російськомовних книжок.

 

Читайте також: У Києві навчальний процес позбувається російської мови

 

Чільне фото: zn.ua