International Excellence Awards

У Лондоні номінували Книжковий Арсенал як найкращий літературний фестиваль року

14.02.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У номінації «Літературний фестиваль» премії International Excellence Awards за нагороду змагатимуться Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» (Україна), Міжнародний літературний фестиваль в Утрехті (ILFU) та Міжнародний літературний фестиваль у Макасарі (Індонезія). Про це повідомляють офіційні сайти Мистецького Арсеналу та Лондонського книжкового ярмарку.

 

Олеся Островська-Люта, генеральна директорка Мистецького Арсеналу: «Вперше цього року Лондонський книжковий ярмарок буде представлений на Книжковому Арсеналі кількома важливими подіями. Але починати співпрацю із номінування на таку почесну нагороду – це дуже приємно, хоча й несподівано для нас. Це свідчить насамперед про незалежну експертну оцінку, адже щороку у Лондоні відзначають найцікавіші явища у літературі, видавничій і бібліотечній справі. Ця номінація – це результат роботи дуже багатьох людей – від тих, хто починав фестиваль, і тих, хто продовжує працювати над його унікальністю. Це велика подяка команді Мистецького Арсеналу, але й усім нашим партнерам і учасникам, особливо Британській Раді в Україні, з якою протягом останніх трьох років втілюємо надзвичайні проекти».

 

«Стежу за премією з часу її заснування – з 2014 року. Саме того року білоруське видавництво «Логвінаў» у Лондоні назвали видавництвом свободи-2014, відзначивши його «мужність у відстоюванні свободи вираження і друку». Уже наступного року це видавництво ми запросили на Книжковий Арсенал розповісти про свою діяльність. А ось літературні фестивалі у Лондоні відзначають лише із 2016 року. За цей час двічі номінувався Фестиваль Конрада у Кракові, але переможцями стали фестивалі з Бразилії, Індії і Малайзії. Сподіваємось, що настав час повернути нагороду у Європу», – відзначила Оксана Хмельовська, координаторка фестивалю.

 

У коротких списках премії Лондонського книжкового ярмарку International Excellence Awards 2019 переважають Сполучені Штати Америки. Вони представлені зокрема такими видавництвами, як Dialogue Books і Jacaranda Books. Також серед лідерів — британські видавництва Emerald Publishing і Kogan Page. Бразилія та Індія йдуть слідом за США в різних номінаціях, разом з іншими сильними країнами-учасницями, включно з Ботсваною, Кенією, Південною Африкою та Замбією.

 

У категорії Inclusivity in Publishing Award (на відзначення інклюзивності видавничої справи), яку підтримує Асоціація видавців Великобританії (тільки для британських компаній), номіновані видавництва: Emerald Publishing, Dialogue Books і Jacaranda Books.

 

Британське видавництво бізнес-літератури Kogan Page номіноване на Accessible Consortium International Excellence Award for Publishers (найкращий консорціум доступної книги) — категорію, на участь у якій можуть подаватись усі країни, включаючи Великобританію. Також у цій категорії номіновано Ediciones Godot (Аргентина) та EDITORIAL 5 (Бразилія).

 

У категорії Academic and Professional Publisher Award (на відзнаку видавництв навчальної та професійної літератури) номіновані: De Gruyter (Німеччина), Rutgers University Press (США) та University of Michigan Press (США).

 

Категорія Bookstore of the Year Award (Книгарня року) представлена такими книжковими магазинами, як BOA Bookstore (В’єтнам), Fang Suo Commune (Китай) і Unity Books (Нова Зеландія).

 

У новій категорії International Book Trade Journalist Award (на відзнаку найкращого журналіста книжкової індустрії) за перемогу змагаються Аня Зіґ (Німеччина), Леонардо Нето (Бразилія) та Портер Андерсон (США).

 

Короткий список Library of the Year Award (на відзнаку бібліотеки року) виглядає так: Espoo City Library (Фінляндія), Lubuto Library Partners (Замбія) та Parque Villa-Lobos Library (Бразилія).

 

У категорії Literary Translation Initiative Award (за перекладацькі ініціативи) номіновані Latvian Literature (Латвія), The Lontar Foundation (Індонезія) та Tulika Publishers (Індія).

 

Джекс Томас, директорка Лондонського книжкового ярмарку, зазначає: «Широка географія 6-ої міжнародної премії International Excellence Awards, з вражаючою кількістю країн — 26, підкреслює той факт, що світова книжкова індустрія стає все сильнішою. Усі номінанти є професіоналами видавничої галузі, і я дуже рада запросити їх долучитися до міжнародної платформи на книжковому ярмарку, де вони зможуть продемонструвати свої успіхи».

 

Голова Асоціації видавців Великобританії Стівен Лотінга наголошує: «Географічне розмаїття короткого списку премії відбиває зростання міцності видавничого ринку в усьому світі».

 

Мета премії — представити «найкращих представників видавничої галузі, інноваційні видавництва та новаторські ініціативи в цій галузі». За словами організаторів, журі кожної категорії премії складалося з експертів у відповідному секторі.

 

Церемонія нагородження, що є закритою подією, відбудеться 12 березня 2019 року у виставковому центрі «Олімпія» в Лондоні. На церемонії буде також вручено Премію Лондонського книжкового ярмарку «За прижиттєві досягнення».

 

Нагадаємо, що Х Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» відбудеться 22-26 травня 2019 року.

 

Також читайте про те, як пройшов минулорічний Книжковий Арсенал.