Лондон

У Лондоні вийшла книжка Гонтаревої про банківські реформи в Україні

17.05.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Колишня очільниця Національного банку України Валерія Гонтарєва випустила в Лондоні книгу «Місія здійсненна: Справжня історія великої банківської реформи в Україні та допомогу для інших народів».

 

Книга написана та видана англійською мовою в співавторстві з ексначальником управління реформування фінансового сектору НБУ Євгеном Степанюком.

 

Видала книгу Лондонська школа економіки і політичних наук (LSE), в якій Гонтарева працює старшим науковим співробітником Інституту глобальних відносин при Школі державної політики.

 

Гонтарєва зазначила, що її книга про те, як здійснити радикальні реформи у воєнний час.

 

«Я щиро вірю, що “воєнний час” COVID-19 — гарний час для проведення реформ. Коли уряди і центробанки по всьому світу витрачають величезні суми грошей на порятунок життів і робочих місць, вони можуть паралельно покращувати процеси та усувати неефективність», – йдеться в анотації до книги ексголови НБУ.

 

У передмові професор Ерік Берглоф назвав Гонтареву «видатним реформатором, що заслуговує захоплення». Книга у відкритому доступі.

 

 

Зокрема є 13 розділів про середовище до реформ, борги й дефіцити, процеси швидкого реагування, необхідні законодавчі передумови до реформ, лібералізація іноземних валют, приділено увагу роботі з банками з російським капіталом. У главі «Комплексна банківська реформа: з чого почати? Що робити спочатку?» приділяється увага створенню Ради з фінансової стабільності й координаційній роботі з донорами. Останній розділ містить Рекомендації для інших країн, що розпочинають комплексну реформу у банківській системі.

 

Зазначимо, Валерія Гонтарева очолювала Національний банк України з 19 червня 2014 року до 15 березня 2018 року. За цей час вона провела реформу банківської системи.

 

Нагадаємо, 2019 року перед виборами найбільшими накладами вийшли книжки Олега Ляшка, Володимира Зеленського і Юлії Тимошенко.

 

Читайте також: Що буває, коли українські політики починають видавати свої книжки