Львів

У Львові брендували трамвай твором Нобелівського лауреата

25.08.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Львові відзначають 120-ліття чеського лауреата Нобелівської премії з літератури Ярослава Сайферта. Про це йдеться на фейсбук-сторінці офісу «Львова − міста літератури ЮНЕСКО».

Проєкт «Сайферт у публічному просторі» організував Чеський центр y Києві. За підтримки управління транспорту Львівської міської ради та комунального підприємства «Львівелектротранс» один з чеських трамваїв марки «Tatra» використали для популяризації творчості письменника Ярослава Сайферта.

 

 

Для проєкту команда обрала експресивні рядки з його вірша «Крик привидів» (Křik strašidel) у перекладі Марії Косенко. Авторську графічну інтерпретацію тексту створили дизайнери Оксана Васьків та Олексій Пильов, а реалізувала компанія АртПром.

Трамвай їздитиме містом у серпні-вересні за маршрутом №2. Через QR-код на його борту можна дізнатися більше про чеського Нобелівського лауреата, і відкрити для себе його поезію.

 

Ярослав Сайферт (1901-1986) − письменник, поет, журналіст і перекладач, один із засновників течії поетизму у чеському авангарді. Попри складні стосунки з комуністичною владою, отримав звання народного митця.  Нобелівську премію у 1984 році отримав «за поезію, що відрізняється свіжістю, чуттєвістю, і багатою уявою, та свідчить про незалежність духу і різнобічність людини».

 

Нагадаємо, у 2019 році у Львові за допомогою трамваїв популяризували статус Міста літератури ЮНЕСКО.

 

Додамо, 15-19 вересня у Львові відбудеться BookForum, почесною гостею якого стане польська письменниця, Нобелівська лауреатка Ольга Токарчук.