Львів

У Львові надрукували понад 600 книжок шрифтом Брайля

30.09.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Львівський обласний осередок об’єднання «Українська спілка інвалідів – УСІ» завершує культурно-мистецький проєкт «Подолати минуле. Україна в подіях та особистостях», у межах якого шрифтом Брайля надрукували 640 примірників книжок. Про це повідомили на сайті Львівської міської ради.

У межах проєкту створили також 3 авдіокнижки та адаптували для незрячих людей 3 повнометражні художні фільми шляхом створення до них авдіодискрипції.

 

Зокрема, шрифтом Брайля надруковані:

 

  • книжка українського історика Ярослава Грицака «Подолати минуле. Глобальна історія України» (кожен примірник цього видання містить 8 частин шрифтом Брайля);
  • історико-біографічна праця Ольги Опанасенко «Любомир Гузар. Видатні українці. Люди, які творили історію» (кожен примірник містить 2 частини шрифтом Брайля);
  • книжка Ганни Тетельман і Катерини Шаповалової «Енциклопедія для допитливих. Зростаємо українцями» (наклад 60 примірників у двох частинах).

 

В «Енциклопедії для допитливих» подали не лише кілька кольорових тактильних малюнків, які незряча людина може «побачити» на дотик, але й описи усіх малюнків, що розташовані у «зрячому» виданні. Частина малюнків передана на спеціальному термопапері рельєфом включно з їх описами, решту більшість зображень — в авдіоописах, розміщених безпосередньо у тексті друкованої шрифтом Брайля книжки. До створення цих описів долучилася актриса Національного театру ім. М. Заньковецької, відома авдіодискрипторка Олександра Бонковська спільно з незрячими експертами і консультантами.

 

Також до трьох фільмів – «Атентат», «Нескорений», «Владика Андрей» – виготовили авдіодискрипцію, і тепер вони стали цілком доступними та зрозумілими для людей з повною втратою зору. Над написанням авдіодискрипції та її записом працювали артист гурту «Піккардійська терція» і знаний аудіодискриптор Ярослав Нудик спільно зі звукорежисером Ярославом Босим та незрячими експертами.

 

Нагадаємо, українські діти-біженці безкоштовно отримали книжки шрифтом Брайля.

 

Читайте також: Як змінити світ у юному віці: історії Луї Брайля, Анни Франк та Марлі Діас

 

Чільне фото: brailem.com