біженці-українці

Українські діти-біженці безкоштовно отримають книжки шрифтом Брайля

17.11.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Книжки та підручники шрифтом Брайля безкоштовно передадуть дітям-біженцям. Про це Читомо повідомили у Держкомтелерадіо.

Видання передадуть у межах благодійної акції «Українським дітям – українську книгу!», що має на меті забезпечити книгами та підручниками дітей, які через російську агресію змушені були залишити свої домівки.

 

Одне з видавництв, що до неї долучилися, — видавництва «Антологія», яке спеціалізується на виданні підручників та художньої літератури шрифтом Брайля. 

 

Починаючи з березня 2022 року, видавництво передало для українських дітей вимушених переселенців 245 примірників (1032 частини) книжок, виготовлених в універсальному дизайні для незрячих і слабкозорих дітей. Ці книжки разом з іншими надійшли волонтерським центрам, створеним в Україні і європейських країнах. 

 

Одну з партій книжок «Антологія» підготувала напередодні Міжнародного дня незрячих (International Day of the Blind). 

 

Видавництво «Антологія» видавництво, що виготовляє спеціалізовану літературу та продукцію  для забезпечення потреб дітей та дорослих з 2013 року. За допомогою сучасного обладнання фахівці адаптують та редагують тексти, створюють рельєфні малюнки. Ліцензоване програмне забезпечення дає змогу комбінувати плоско друкований текст та рельєфно-крапковий шрифт Брайля. 

 

У 2021 році воно виготовило 19 тис. книжок на основі шрифту Брайля та універсального дизайну. Зокрема, для дітей вийшли книжки Сашка Дерманського «Чудове Чудовисько  в країні Жаховиськ», Джоан Ролінґ «Гаррі Поттер і келих вогню», навчальну літературу із серії «Шкільна бібліотека»: Василь Барка «Жовтий князь», Іван Багряний «Тигролови», Олександр Довженко «Вибрані твори».

 

Благодійну акцію «Українським дітям – українську книгу!» започаткували Держкомтелерадіо спільно з офісом Президента України та Міністерством культури та інформаційної політики. У її межах вітчизняні видавці зібрали та безкоштовно передали близько 1 млн примірників друкованої продукції та безкоштовно книжок передали до АТ «ДАК «Укрвидавполіграфія». Понад 400 тисяч книжок вже надіслали волонтерським центрам для біженців у Європі.

 

Як повідомлялося, у Львові від 24 лютого надрукували понад 20 нових книжок шрифтом Брайля.

 

Нагадаємо, «Фонд родини Нечитайло» та організація «Здоров’я майбутнього» створили бібліотеку, в якій можна замовити книжки для дітей зі шрифтами Брайля.

 

Читайте також: Як змінити світ у юному віці: історії Луї Брайля, Анни Франк та Марлі Діас