біженці-українці

Українські видавці безкоштовно надали дітям-переселенцям 1 млн книжок

02.07.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У межах благодійної акції «Українським дітям — українську книгу!» дітям, які вимушено виїхали до інших регіонів України чи країн, передали 1 млн примірників. Про це повідомили на сайті Держкомтелерадіо.

Видавці зі всіх регіонів України безкоштовно надали організаторам акції 1 млн примірників підручників, навчальних посібників, художньої літератури дітям, які, рятуючись від російської агресії, змушені були переселитися в більш безпечні регіони чи інші країни Європи.

 

Наразі волонтерським центрам в українських містах та країнах Європи надіслали  майже 200 тисяч видань: понад 25 тисяч книжок надійшло у Львівську область, понад 64 тисячі отримали діти в Кропивницькому, Тернополі, Дрогобичі, Чернівцях, Кам’янець-Подільському, Івано-Франківську, Ужгороді, Хмельницькому.

 

На прохання українських посольств у європейські країни передали 100 тисяч примірників літератури: 45 тисяч книжок надіслали у Польщу, 43 тисячі — у Словаччину, майже 5 тисяч – в Австрію, 4 тисячі — в Чехію, по одній тисячі книжок надіслали в Румунію, Угорщину, Албанію. Зараз майже 20 тисяч книжок прямують до Німеччини, Хорватії, Швейцарії, Австрії, Швеції та Нідерландів.

 

Крім того, у п’ятьох західних обласних центрах України, де проживає найбільша кількість вимушених тимчасових переселенців, відбулися свята книжки із залученням професійних та самодіяльних артистів, спортсменів, аніматорів під час передавання видань. 

 

Благодійну акцію започаткували Держкомтелерадіо спільно з офісом Президента України та Міністерством культури та інформаційної політики.

 

Контакти організаторів акції:

  • Продан Василь Васильович: 37257608888; 0676218888
  • Хотенюк Олег Михайлович: 0973942242
  • Саєнко Оксана Миколаївна: 0675709424

 

Як повідомлялося, акція «Українським дітям – українську книгу!» потребує волонтерської допомоги для перевезення книжок. 

 

Нагадаємо, у межах проєкту «Книжки без кордонів» для дітей з України, які вимушено виїхали до інших країн, надрукували 100 тисяч книжок.