біженці-українці

Зеленська відзвітувала, скільки книжок надрукували для дітей-біженців

24.06.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У межах проєкту «Книжки без кордонів» для дітей з України, які вимушено виїхали до інших країн, надрукували 100 тисяч книжок. Про це Олена Зеленська повідомила у своєму телеграм-каналі.

 

Українські книжки надійшли до Латвії, Литви, Чехії, Болгарії, Естонії, Норвегії, Швеції, Польщі, Словаччини, Німеччини, Ірландії, Великої Британії, Молдови та Туреччини.

 

У Міністерстві культури та інформаційної політики наголосили, що найбільше примірників можна знайти у Польщі (понад 47,6 тисячі книжок), Литві (15,5 тисяч примірників) та Великій Британії (15 тисяч примірників). Саме ці 15 тисяч книжок стали останнім оновленням у проєкті: посольство України у Великої Британії використало п’ять макетів, запропонованих УІК, а ще про 10 домовилося напряму з українськими видавцями. 

 

«Це працює так: українські видавництва надають готові макети своїх яскравих і чудово оформлених книжок. Посольства України ведуть переговори/шукають партнерів серед закордонних друкарень, які ці книжки випускають. Готові книжечки роздають дітям», — розповіла Зеленська про втілення ініціативи.

 

Харківське видавництво «Крокус» серед перших безкоштовно передало для проєкту «Книжки без кордонів» три макети своїх книжок: «Лімерики», «Моя наймоїша мама» та «Диктувала це сорока». Їхній загальний наклад у межах проєкту сягнув 28 тисяч примірників — це книжки, які вже видрукувати, і ті, що перебувають на останніх стадіях друку.

 

«Наші макети побачили та полюбили у 14 країнах Європи. І хоча не так я собі уявляла «підкорення Європи», але добре, що світ довідався про наших талановитих авторів та ілюстраторів. Сподіваюся, це спрацює на перспективу, бо вже бачу зацікавленість іноземних видавців у наших книжках. В Україні у нас ніколи не було таких десятитисячних накладів, а тут такі просто захмарні як для нас цифри — це надихає!», —  зазначила Наргіс Гафурова, директорка видавництва «Крокус».

 

Найуспішніша з книжок видавництва у проєкті — однойменна збірка лімериків Сашка Дерманського з ілюстраціями Олега Петра-Заневського, яка невдовзі досягне 13-тисячного накладу.

 

Проєкт «Книжки без кордонів» реалізують під патронатом першої леді Олени Зеленської спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України, Міністерством закордонних справ та Українським інститутом книги.

 

Нагадаємо, станом на травень у межах проєкту для дітей з України, які вимушено виїхали за кордон, надрукували 70 000 примірників українських книжок.

 

Також запустили кампанію зі збору коштів на друк українських книжок за кордоном «Українським дітям – українську книгу».

 

Чільне зображення: УІК