FEP

УІК та Федерація європейських видавців збирають кошти на друк української дитячої літератури за кордоном

22.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Український інститут книги за підтримки Федерації європейських видавців запускає краудфандингову кампанію зі збору коштів для друку української дитячої літератури за кордоном. Про це повідомляють на сайті Федерації європейських видавців.

 

УІК повідомив, що потребує друку українських книжок поза межами країнами, бо Харків, місто з найбільшою кількістю друкарень, сильно постраждало від бомбардувань російських військ. «Ці українські книжки дозволять дітям розважитися, зберігаючи зв’язок із рідним краєм», — зазначили у Федерації європейських видавців. 

 

Презентація задуму відбулася на Болонському книжковому ярмарку, який цьогоріч триває з 21 по 24 березня.

Петер Краус вом Клеф, президент Федерації європейських видавців і Рікардо Франко Леві, віцепрезидент і президент Італійської асоціації видавців, розповіли: «У цей жахливий час російського вторгнення в Україну наші друзі та колеги з УІК звернулися до нас із проханням допомогти зібрати кошти для друку українських книжок та розповсюдження їх серед дітей. Зрозуміло, що наш обов’язок — допомагати нашим колегам-видавцям в Україні та надавати українським дітям доступ до книжок. Для книжкового світу важливо проявити солідарність».

 

Відомо, що всіма зібраними грошима дистанційно керуватиме УІК.

 

Також на Болонському дитячому книжковому ярмарку встановили спеціальний стенд української книжки. Це дитяча література, яку видавці привезли з собою на знак солідарності з Україною під час російської війни. 

 

Директорка Болонського книжкового ярмарку Олена Пасолі повідомила для Publishing Perspectives: «Ми маємо коробки та ще більше коробок з іншими книжками, які можна додати сюди».

Власне Україна представила на Болонському ярмарку дитячої книжки порожній стенд-маніфест, щоб звернути увагу міжнародної на війну та закликати допомогти Україні боротися проти росії.

 

Пожертвувати кошти на втілення ініціативи можна тут.

 

Як повідомлялося, Федерація європейських видавців запросила українських колег на свої майбутні зустрічі у статусі почесних гостей. також вона висловила підтримку українським видавцям та закликала продовжувати видавати книжки.

 

Джерело: Publishers Weekly