війна

Федерація європейських видавців до українців: І хоч книжки крихкі проти бомб — продовжуйте видавати їх

26.02.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Федерація європейських видавців засудила повномасштабний напад Росії на Україну. Заяву опублікували на офіційному сайті федерації.

 

Федерація європейських видавців зазначила, що Україна є вільною країною у вільній Європі та має право на мир і демократію, на безпечне життя своїх громадян і на територіальну цілісність.

 

У зверненні також процитували слова голови Європейського парламенту Роберти Метсоли: «Ця атака є загрозою не лише Європі, а й всьому світу».

 

«Наші думки з народом України та регіону, а особливо з нашими колегами: авторами, перекладачами, видавцями, книгопродавцями та бібліотекарями. Продовжуйте писати, перекладати, публікувати та надавати доступ до книжок. Навіть якщо вони є крихким валом проти бомб, книжки та читання є важливими для демократії», — звернулися у федерації до діячів української книжкової сфери.

 

У зверненні федерація європейських видавців зазначила, що їй дуже пощастило, що цьогоріч Україна є однією з країн-учасниць премії Європейського Союзу з літератури (EUPL). «Ми віримо, що література несе послання миру та дозволяє всім європейським громадянам бути «єдними в різноманітті», — додали у федерації.

 

Нагадаємо, Міжнародний ПЕН оприлюднив заяву, у якій вимагає від Росії припинити напад на Україну. Її підписали ще 25 регіональних ПЕН-клубів. Підтримку висловили Московський ПЕН, Румунський ПЕН, Французький ПЕН, Білоруський ПЕН та Грузинський ПЕН.

 

Чільне фото: Федерація європейських видавців