біженці-українці

Для українських дітей за кордоном надрукували вже 70 тисяч книжок

20.05.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У межах проєкту «Книжки без кордонів» для дітей з України, які вимушено виїхали за кордон, надрукували 70000 примірників українських книжок. Про це повідомили на фейсбук-сторінці Українського інституту книги, організатора проєкту.

 

Від 16 до 20 травня надрукували 10 тисяч нових примірників книжок. Зокрема накладом у тисячу примірників видали книжки, макети яких надали видавництва «Веселка», «Чорні вівці», «Ранок» та «НК Богдан»

 

Серед надрукованих видань —  «Про бідного парубка»«Дідова дочка»«Біда навчить»«Диводрім»«Мене звати Лада»«Зайчик подорожує»«Кошеня і сонечко»«Давай-но дружити»«Птах-рибалочка і весна» та  «Хто обійме бабусю.

 

Книжки поширюють безкоштовно, перепродавати їх заборонено. Замовляти видання можна для садочків, дитячих відділень у лікарнях, осередків культури, пунктів прийому біженців та інших місць, де є діти з України та потреба в книжках українською мовою.

 

По території Польщі книжки надсилають поштою. Замовити видання можна на сторінці за посиланням. Щоб отримати свій пакунок, слід заповнити коротку форму, де вказати свої контакти, адресу доставки та бажану кількість екземплярів.

 

Долучитися до збору коштів для друку книжок можна за посиланням

 

Проєкт організував УІК за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, Міністерства закордонних справ України та першої леді Олени Зеленської. Партнери проєкту в Польщі — фонд Костюшка та фонд «Освіта для демократії» (Fundacja Edukacja dla Demokracji).

 

Нагадаємо, станом на 11 травня у межах проєкту «Книжки без кордонів» надрукували близько 30 тисяч українськомовних книжок

 

Іншу краудфандингову кампанію зі збору коштів на друк українських книжок за кордоном «Українським дітям – українську книгу» запустили Український інститут книги за підтримки Федерації європейських видавців, Держкомтелерадіо спільно з Офісом Президента України та Міністерством культури та інформаційної політики. Ця акція потребує волонтерської допомоги для перевезення книжок. 

 

Чільне фото: Fundacja Edukacja dla Demokracji