біженці-українці

До естонських шкіл надійде дитяча книжка про життя українських біженців

16.10.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У естонські школи та бібліотеки передадуть нову дитячу книжку «Дівчинка, яка тримала очі розплющеними», що розповідає про життєвий досвід українських біженців. Про це повідомила Європейська комісія на офіційному сайті.

Мета книжки — привернути увагу дітей та дорослих до проблем людей, які тікають від війни, та їхніх прав. Окрім цього, вона має підвищити обізнаність естонців про вплив російської агресії на повсякденне життя українців.

 

Книжки естонською та українською мовами завезуть до шкіл та бібліотек по всій Естонії, а також до некомерційних організацій.

 

«Розуміння досвіду людей, які пережили війну, і визнання їхніх прав, має важливе значення для побудови здорового, співчутливого та справедливого суспільства. Сподіваюся, залучення дітей у ранньому віці через книги допоможе нам сформувати світле майбутнє», – сказав Дідьє Рейндерс, уповноважений з правових питань Європейської комісії.

 

Загалом книжка перекладена 13 мовами, а її електронну версію можна прочитати та завантажити на вебсайті кампанії Keep Your Eyes Open. Для створення проєкту Європейська комісія співпрацювала з українською ілюстраторкою Анною Сарвірою.

 

Книжка «Дівчинка, яка тримала очі розплющеними» є частиною кампанії Європейської комісії «Тримай очі відкритими», метою якої є підвищення обізнаності про права жертв в ЄС. 

 

Відомо, що сьогодні в Естонії перебуває понад 40 тисяч українських біженців. Станом на жовтень серед них щонайменше 8400 дітей, які відвідують дитсадки та школи.

 

Нагадаємо, що раніше Український інститут книги оприлюднив перелік книжок, які ввійшли до програми підтримки перекладів українських творів іншими мовами Translate Ukraine 2023. 

 

Читайте також: Література ціною дому: чотири книжки на тему біженства та депортації

 

Чільне зображення: estonia.representation.ec.europa.eu