Календар подій

У Львові проходить виставка про російські злочини проти медіа в Україні

31 березня о 12:30 у Львові на площі Ринок, 32 відкриється виставка «Call the War а War: Російські злочини проти медіа в Україні з 24 лютого, 2022». Вона триватиме до 4 квітня 2022 року. 

Проєкт покликаний розповісти про журналістів та журналісток, які загинули, опинились у полоні або зазнали переслідувань внаслідок повномасштабної війни, яку росія розв’язала проти України.

 

«Чому журналісти та журналістки важливі? Світ не дізнався би про російські злочини проти людяності під призмою «денацифікації» у Маріуполі, якби фотографи Євген Малолєтка та Мстислав Чернов, ризикуючи життям, не задокументували знищення міста і цивільних мешканців. Саме це роблять усі незалежні журналісти та медіа: попри загрозу власному життю, продовжують виконувати професійний обов’язок — доносити правду», — зазначають у Львіському Медіацентрі.

Як відомо, росія скоїла 148 злочинів проти журналістів за місяць повномасштабної війни.

 

«Світ має усвідомити, що Росія — агресор. Тому закордонним журналістам та медіа критично важливо говорити про воєнні злочини проти України та називати речі своїми іменами: війну Росії проти України саме війною, а не “кризою”, “конфліктом” чи “військовою операцією”», — додають у Медіацентрі.

 

Нагадаємо, Читомо та Український ПЕН реалізують медіапроєк «Люди з порожніх стільців» (#EmptyChairPeople), у якому розповідаємо історії зниклих і заарештованих журналістів і письменників російськими окупантами.

 

 

 

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект