Журналістика

Росія скоїла 148 злочинів проти журналістів за місяць повномасштабної війни

24.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Протягом місяця з початку широкомасштабного вторгнення в Україну росія скоїла 148 злочинів проти журналістів та медіа. Про це повідомив Інститут масової інформації.

 

Станом на 24 березня п’ятьох журналістів убили під час виконання професійних обов’язків, сімох — поранили, один журналіст зник безвісти. Також відомо про щонайменше шість випадків захоплення журналістів росіянами в заручники й жорстокого поводження з ними.

 

 

Убиті під час виконання професійних обов’язків журналісти:

 

  • Євген Сакун, оператор телеканалу LIVE (загинув 1 березня під час російського ракетного обстрілу телевежі в Києві);

 

  • Брент Рено, колишній кореспондент The New York Times (розстріляний росіянами 13 березня в Ірпені на блокпосту);

 

  • П’єр Закжевскі, оператор телеканалу Fox News, громадянин Ірландії (загинув 14 березня під час артилерійського обстрілу російських військ у селі Горенка Київської області).

 

  • Олександра Кувшинова, українська фіксерка, журналістка (загинула 14 березня разом з П’єром Закжевскі під час артилерійського обстрілу з боку російських військ у селі Горенка Київської області);

 

  • Аксана Бауліна, журналістка російського The Insider, Фонду боротьби з корупцією Алєксєя Навального (загинула 23 березня під російським обстрілом у Києві під час виконання редакційного завдання). 

 

Ще троє журналістів загинули як учасники бойових дій або внаслідок російських обстрілів не під час виконання ними журналістських обов’язків. Зокрема, це Ділєрбек Шакіров, цивільний журналіст інформаційного щотижневика «Навколо тебе» (був розстріляний 26 лютого в передмісті Херсона з автоматичної зброї); Віктор Дудар, військовий журналіст (загинув 6 березня під час боїв з російськими загарбниками під Миколаєвом), та оператор  телеканалу «Сігма» Віктор Дєдов (загинув 11 березня в Маріуполі внаслідок обстрілу будинку).

 

Невідомою залишається доля фотокореспондента Максима Левіна, який висвітлював бойові події під Києвом та зник 13 березня.

 

Поранення внаслідок обстрілів російських окупантів отримали щонайменше семеро журналістів на Київщині, Сумщині та Миколаївщині: 

 

  • два данські журналісти видання Ekstra-Bladet – журналіст Стефан Вайхерт і фотограф Еміль Фільтенборг (були поранені 26 лютого на Сумщині в районі міста Охтирка, коли їхній автомобіль потрапив під обстріл);

 

  • кореспондент британського телеканалу Sky News Стюарт Рамзі (отримав поранення внаслідок обстрілу російськими військами в Бучі на Київщині 28 лютого. Оператора каналу Річі Моклера врятував бронежилет); 

 

  • швейцарський журналіст Гійом Бріке (дістав поранення 6 березня в Миколаївській області внаслідок російського обстрілу авто, в якому він перебував. Його також пограбували. Водночас окупанти чітко бачили знак «преса» на автомобілі);

 

  • кореспондент Радіо Свобода Мар’ян Кушнір (отримав поранення внаслідок ракетного обстрілу 11 березня поблизу Києва); 

 

  • американський журналіст Хуан Дієго Еррера Арредондо (поранення отримав 13 березня в Ірпені під Києвом внаслідок обстрілу російських військ).

 

  • кореспондент американського телеканалу Fox News Бенджамін Голл (був госпіталізований з важким пораненням, яке отримав 14 березня під час підготовки репортажу під Києвом).

 

Інститут масової інформації зафіксував шість випадків захоплення та викрадення журналістів російськими окупантами. Чотири з цих випадків сталися на тимчасово окупованій території – в Мелітополі Запорізької області (викрадення журналістів та видавця газети «Мелітопольські відомості», взяття в заручники батька журналістки видання «РІА-Мелітополь») та Новій Каховці на Херсонщині (Олег Батурин). Також на Запоріжжі в полон потрапляла журналістка Громадського Вікторія Рощина.

 

Повну інформацію про злочини росії проти журналістів в Україні можна переглянути за посиланням.

 

Як відомо, станом на 15 березня російські окупаційні війська скоїли проти журналістів щонайменше 35 атак.