Журналістика

Журналістка Василіса Степаненко стала лавреаткою премії Livingston Awards 2023

16.06.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Журналістка та відеопродюсерка Василіса Степаненко стала лавреаткою премії Livingston Awards 2023. Про це повідомили на сайті організаторів. 

22-річну українку нагородили у категорії «Міжнародна журналістика» за серію відеоматеріалів «Рік війни» (A Year of War), які викривають злочини російської армії проти мирного населення України.

 

«У рік, коли журналісти висвітлювали війну в Україні, багато дивовижних і потужних робіт. Розповіді Василіси мали унікальну безпосередність і проникливу силу, яка яскраво свідчила про вплив війни в її країні. Її робота справила незаперечний вплив на світове розуміння боротьби», — зазначає Метт Мюррей, національний суддя премії. 

 

Серед робіт Василіси відзначили репортажі, присвячені парамедикині Юлії Паєвській (“Тайра”) та звільненню міста Ізюм на Харківщині.

 

Окрім цього, нагороду у категорії «Місцевої журналістики» отримала 28-річна Анна Вулф із Mississippi Today з розслідуванням The Backchannel: Mississippi’s Welfare Scandal, у якому розкрила найбільше публічне шахрайство в історії Міссісіпі. За «Національну журналістику» нагородили 33-річну Кейтлін Дікерсон з The Atlantic з публікацією We Need to Take Away Children. У ньому аналізується політика уряду США щодо вилучення дітей з родин. 

 

Нагороди вручали журналістам віком до 35 років. За словами організаторів вони «представляють найкращі місцеві, національні та міжнародні репортажі». Призи в розмірі 10 000 доларів призначені за роботи, випущені у 2022 році.

 

«Найкращі репортери продовжують шукати, запитувати та документувати, коли їм кажуть, що більше нічого бачити», — сказала Лінетт Клеметсон, директор Livingston Awards. 

 

Як повідомлялося раніше, українські журналісти Євгена Малолєтки, Мстислава Чернова та Василіси Степаненко отримали Пулітцерівську премію 2023 року. 

 

Фото: Василіса Степаненко